Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hamas: Izrael si připravuje záminky pro další útok na Gazu

  • barhum-fauzi
Hamas obvinil Izrael, že začal falšovat záminky pro novou ofenzívu proti pásmu Gazy. Měl tím na mysli izraelské tvrzení, že Hamas pokusně odpálil raketu schopnou zasáhnout i Tel Aviv. „Je to součást izraelských lží k ospravedlnění nové agrese," cituje izraelský deník Haarec mluvčího Hamasu v Gaze Fauzího Barhúma.

„Podobné hrozby se zjevují s cílem podnítit a vytvořit záminky ke spáchání nových zločinů proti Gaze a odvést pozornost od zločinů spáchaných během minulé války."

Šéf izraelské vojenské rozvědky generál Amos Jadlin minulý týden oznámil, že Hamas vypálil nad moře raketu s doletem asi 60 kilometrů. Podle jeho názoru to byl testovací odpal. Pokud by taková raketa byla vystřelena z nejsevernějšího výběžku Gazy, mohla by zasáhnout města v oblasti Guš Dan a možná i samotný Tel Aviv.

Náčelník generálního štábu generál Gabi Aškenazy k tomu zdůraznil, že izraelská armáda nezaváhá s odvetou ani na chvíli, pokud bude Hamas dál ostřelovat Izrael svými podomácku vyráběnými raketami.

Mluvčí ozbrojeného křídla Hamasu Abú Ubajdá mezitím prohlásil, že nemůže zprávy o raketovém testu potvrdit ani vyvrátit, protože se o něm dozvěděl jen „od okupantů", tedy od Izraele. „Izraelské hrozby jen potvrzují, že izraelská okupace při své první válce proti Gaze nedosáhla svých cílů," dodal. „A nyní se okupace vymýšlením nových lží snaží vyhnout se mezinárodnímu odsouzení."

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře