Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Chomsky přirovnal Izrael ke stalinistickému režimu

  • chomsky-nioam
Americkému levicovému lingvistovi, který měl vystoupit na univerzitě v Bir Zeit, nebylo izraelskými úřady uděleno povolení k vstupu do Izraele, když se snažil překročit hranici s Jordánskem. Zároveň mu nebylo sděleno oficiální vysvětlení s tím, že bude doručeno písemně na americkou ambasádu.

Chomsky dorazil na hraniční přechod Allenby Bridge kolem 13:30 a byl okamžitě předveden k dotazování. V 16:30 byl propuštěn a donucen se vrátit zpěd do Ammánu v Jordánsku.

Noam Chomsky je profesorem na Massachusetts Institute of Technology a je považován za jednoho z nejvýznamnějších světových akademiků. Identifikuje se s levicovým hnutím a kritizuje politiku Izraele i Spojených států amerických.

Podle vlastních slov Chomsky z otázek úředníků vyrozuměl, že do Izraele nesmí, protože chtěl přednášet na univerzitě v Ramalláhu na okupovaném západním břehu Jordánu a neměl v plánu přednášku na univerzitě v Tel Avivu. "Těžko najdu podobný případ," prohlásil Chomsky v telefonickém rozhovoru pro izraelský deník Haarec, "snad jen ve stalinistických režimech."

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře