Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Británie uzná syrské rebely (+video)

  • syria_war
Britský ministr zahraničí William Hague řekl, že jeho země uzná syrské rebely za "legitimního zástupce" země středního východu. Hague prohlášení učinil, když dorazil na schůzku tzv. "Přátel Sýrie" v Tunisu.

"My, společně s dalšími národy, a uznáme povstalce jako legitimní představitelé Syřanů a budeme s nimi podle toho zacházet", řekl Hague, majíc tím na mysli ozbrojené teroristické gangy, které zvedly zbraně proti lidovému hnutí prezidenta Bashara al-Asada na několika frontách.

 

Dalším příkladem britských dvojích standardů v zahraniční politice bylo, když William Hale popsal vládu prezidenta Asada jako "zločinecký režim" a sliboval, že rebelům a teroristickým sniperům bojujícím proti vládním jednotkám a civilní populaci poskytne zbraně a informace.

Británie a její spojenci poskytují rebelům uvnitř Sýrie informace a různé typy zbraní, avšak ve stejnou dobu vyzbrojují despotické režimy v Bahrajnu a Saúdské Arábii, kteří jejich zbraně používají pro vlastním lidem.

http://www.presstv.ir/detail/228400.html

wertyzreport.com

-------------------------------------------------

Syrští rebelové potvrdili, že dostávají zbraně od západních zemí

Syrští rebelové potvrdili, že zahraničí země, včetně západu, je vyzbrojují v boji proti vládě prezidenta Bashara al-Asada. Na mezinárodní konferenci v Tunisku zdroj syrské opozice řekl, že několik zemí ozbrojeným skupinám v Sýrii poskytuje zbraně, které jsou do země propašovány. Kritizoval také zahraniční mocnosti za ignoraci pašování zbraní, které je mířeno na způsobení chaosu v zemi.

Mezitím saúdskoarabský ministr zahraničí Saud bin Faisal bin Abdul-Aziz Al Saud, na konferenci otevřeně vyzbrojení Asadových oponentů podpořil.

http://www.presstv.ir/detail/228428.html

wertyzreport.com

---------------------------------------------------

Vyrobeno v Jordánsku: Tisíce střelců se připravují na vstup do Sýrie?

Přes 10 tisíc libyjců je údajně trénováno v uzavřené zóně v Jordánsku ještě předtím, než půjdou bojovat do Sýrie pro opozici. Těmto mužům bylo údajně zaplaceno okolo 1 tisíce amerických dolarů, zaplaceno by to mělo být Saúdskou Arábii a Katarem.

Jordánská zpravodajská stránka AlBawaba říká, že většina střelců, která je trénována, jsou součástí libyjské ozbrojené opozice, kteří neměli šanci položit po pádu režimu Muammara Kaddáfiho zbraně.

Kotel zahraniční konspirace

Jordánsko, Saúdská Arábie, Katar, post-válečná Libye, Turecko, Izrael – seznam zemí, které zapadají do spekulací konspiračních médií, až do nedávných poznámek ruského ministerstva zahraniční nebyl úplný.

V pátek ministerstvo řeklo, že do Sýrie vstoupili agenti MI6.

To bylo poprvé, co ministerstvo vydalo takové prohlášení. Média byla od listopadu nažhavená zprávami, že syrskou opozici trénují zahraniční zvláštní jednotky.

Izraelská DEBKAfile uvedla, že britské a katarské komanda cvičí syrskou opozici a dodávají jim zbraně. Francouzský týdeník Le Canard Enchaine a turecký deník Milliyet odhalily přítomnost francouzské rozvědky v regionu, která také cvičí Svobodnou armádu Sýrie městské partyzánské techniky. Tyto tábory jsou umístěny v Libyjském Tripolisu, v jižním Turecku a v severním Libanonu, podle zpráv.

Syrská vláda se také potýká s džíhádisty utíkajícími do země ze sousedního Iráku. Podle iráckého ministerstva vnitra vzbouřenci pašují zbraně přes hranici, aby podpořili anti-Asadovo hnutí.

http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=29432

wertyzreport.com

 

Protesty v Tunisu proti "konferenci" o Sýrii

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře