Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západu se nepodařilo ukrajinizovat agendu na summitu G20

"Nepodařilo se ukrajinizovat agendu": Ruský ministr zahraničí se obořil na Západ a pochválil Indii za účast na G20.

Sergej Lavrov uvedl, že Indie sehrála důležitou roli při "zabránění Západu" v prosazování jeho přístupu k mnoha otázkám, včetně Ukrajiny.

Západním mocnostem se nepodařilo „ukrajinizovat“ agendu G20 převážně kvůli konsolidovanému úsilí členských zemí uskupení z globálního Jihu, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a uvítal prohlášení představené vůdci bloku, který se vyhýbal odsouzení Moskvy za jeho válku proti Ukrajině.

Summit G20 pod indickým předsednictvím také popsal jako „průlom“ v mnoha ohledech, protože jeho výsledky ukázaly světu cestu k pokroku v řadě výzev.

  • zapadu-se-nepodarilo-se-ukrajinizovat-agendu-na-summitu-g20
  • zapadu-se-nepodarilo-se-ukrajinizovat-agendu-na-summitu-g20
  • zapadu-se-nepodarilo-se-ukrajinizovat-agendu-na-summitu-g20

"Nečekali jsme to. Byli jsme připraveni obhajovat naše znění textu. Globální Jih už není ochoten nechat se poučovat," řekl s odkazem na deklaraci lídrů G20 v Novém Dillí.

Indii se podařilo dosáhnout nečekaného konsenzu mezi zeměmi G20 ohledně sporného konfliktu na Ukrajině prostřednictvím řady hektických jednání s rozvíjejícími se ekonomikami, jako je Brazílie, Jižní Afrika a Indonésie, které hrají vedoucí roli při dosažení dohody o deklaraci.

Na tiskovém brífinku Lavrov řekl, že Indie hrála důležitou roli v tom, že „zabránila Západu“ prosadit svůj přístup k mnoha otázkám, včetně Ukrajiny.

Poznamenal, že členové skupiny G20 z globálního Jihu zabránili snahám Západu o "ukrajinizaci" agendy summitu.

Prohlášení summitu jasně vyslalo signál, že vojenské konflikty ve světě musí být řešeny v souladu s Chartou OSN a že západní mocnosti nebudou moci prosazovat své koncepty řešení různých krizí, uvedl Lavrov.

"Summit byl průlomovou událostí, neboť dal jasné pokyny k dosažení těchto cílů (zajištění rovnováhy zájmů v globální ekonomice)," uvedl a ocenil předsednictví Indie v tomto uskupení.

Ruský ministr zahraničí ve svém vystoupení uvedl, že jednotný postoj zemí globálního Jihu zabránil Západu zaměřit agendu summitu G20 na Ukrajinu.

Zdroj: https://www.hindustantimes.com/world-news/failed-to-ukrainise-agenda-russian-top-minister-slams-west-lauds-indias-g20-101694404874950.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře