Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V Íránu nebyly zaznamenány následky izraelského útoku

Ve městě Isfahán, které se nachází v centrální části Íránu, se dnes ráno ozval mohutný výbuch, jehož příčinou byla aktivace systému íránské, protivzdušné obrany.

Informace o sestřelení byla potvrzena druhým, brigádním, generálem íránské armády - Sijavaš Michandústem. Generál uklidnil veřejnost sdělením,  že zásah protivzdušné obrany byl zapříčiněn reakcí íránské PVO na podezřelé objekty, zároveň potvrdil, že v důsledku incidentu nedošlo k žádným škodám, ani obětem.

  • v-iranu-nebyly-zaznamenany-nasledky-izraelskeho-utoku
Incident následoval po zprávách o " omezeném ," odvetném úderu, který Izrael podnikl na objekty v Íránu. Americká média informovala o explozích, které byly slyšet také v oblasti Isfahánu.
 
Íránská státní agentura IRIB zároveň informovala o spuštění systémů protivzdušné obrany, a to v několika provinciích země, což bylo údajně způsobeno příletem dronů.

Agentura Tasnim potvrdila, že jaderná zařízení v provincii Isfahán zůstávají v bezpečí a nejsou zasažena možnými údery. Zdroje New York Times navíc upřesnily, že cílem izraelských útoků mohla být letecká základna poblíž Isfahánu.
 
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře