Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rozvoj vztahů mezi Indií a Ruskem dráždí USA a Ukrajinu

Neoficiální návštěva hlavy Krymu Sergeje Aksjonova Indie vyvolala mezinárodní skandál. Washington požaduje po Dillí vysvětlení a ukrajinský prezident Petro Porošenko obvinil Indii z lásky k penězům.

  • rozvoj-vztahu-mezi-indii-a-ruskem-drazdi-usa-a-ukrajinu

Spojené státy jsou mimořádně nespokojeny s chováním Indie. Navíc, během návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina Díllí byly podepsány vážné dohody v obranné sféře, energetice a dalších, ale ještě byl přijat nejvyšší představitel ruské republiky Krym Sergej Aksjonov. A nejen přijat, mezi Krymem a organizací Indicko-krymské partnerství bylo podepsáno memorandum o vzájemném pochopení. Washington nemohl skrýt svou zlobu. "Může to zhoršit atmosféru před lednovým setkáním předsedy vlády Nárendra Módí s americkým prezidentem Barackem Obamou, který se má v Indii zúčastnit oslav Dne republiky," varovalo americké ministerstvo zahraničí.

Avšak Indie od samého začátku nepodporovala západní antiruské sankce a neplánuje se ptát Západu s kým a jak může vést své vztahy, říká člen zahraničního výboru ruské Rady federaceIgor Morozov:

-Premiér Módí je velmi vlivný mezinárodní politik, který řídí zemi s obrovským lidským i výrobním kapitálem. Je to jedna z největších ekonomik světa. A bezesporu jako partner Ruska v rámci BRICS s ním rozvíjí své vztahy nezávisle na pozici Západu, včetně USA.

Co se týká návštěvy hlavy Krymu Sergeje Aksjonova, tak Krym je subjektem federace, který je součástí jednotného a politického prostoru Ruska. To, že gubernátor subjektu Ruské federace navštívil Indii je normální praktika. S prezidentem i premiérem vždy jezdí gubernátoři. Tato praktika je součástí moderního civilizovaného právního světa.

Indie společně s Čínou a Ruskem vystupují za vytvoření multipolárního světa. To ale Američané zatím nechápou.

Šéf Krymu Sergej Aksjonov se neúčastnil oficiálního programu návštěvy ruského prezidenta. Měl své plány v Indii. Na setkání s indickými podnikatelskými kruhy hovořil o hlavních směrech, ve kterých se může rozvíjet spolupráce Indie a republiky Krym. Kromě turistiky to je sféra zemědělského zpracování, výroby léků, exportu potravin a oblast vysokých technologií.

Plodná Aksjonova návštěva rozzlobila také ukrajinského prezidenta. Petro Porošenko obvinil Indii, že velkou pozornost věnuje penězům. Jak se ukazuje, rusko-indická a konkrétně krymsko-indická spolupráce může přinést značné příjmy oběma stranám, takže miliardář Porošenko nemohl důstojně vstřebat tuto informaci.

Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_12_12/Rozvoj-vztahu-mezi-Indii-a-Ruskem-drazdi-USA-a-Ukrajinu-6121/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře