Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Obamův tah: Nová Indočínská válka

Ředitel Ústřední zpravodajské agentury (CIA) John O’ Brennan je moc mladý na to, aby sloužil ve vietnamské válce. Když se ale v roce 1980 připojil k CIA, spousta jeho nadřízených byli veteráni indočínské kampaně a jejich příběhy o pašování drog, prostituci, mimosoudním zabíjení, válečných zajatcích a další historky jej nutily si přát, aby se narodil dřív a těchto činů se účastnil.

  • obamuv-tah-nova-indocinska-valka

Brennan, který pracoval jako zástupce poradce pro národní bezpečnost prezidenta Obamy a údajně jako Obamův kontrolní činitel „hlubokého státu,“ stojí v přední linii přemisťování americké zahraniční politiky směrem k nepřátelským postojům vůči Číně, Rusku a dalších států, které se nechtějí podrobovat americkým globalistickým cílům.

V rámci Obamova „mostu do Asie“ se prezident s Brennanem rozhodli nahradit vlády přátelské Číně v jihovýchodní Asii vládami nepřátelskými Pekingu a přátelštějšími USA. Sotva CIA a její thajští spojenci využili soudní lest vedoucí k thajské královské rodině na svržení demokraticky zvolené premiérky Yingluck Shinawatraové, otisky CIA se nejspíš objevily i při katastrofickém pádu letadla v Laosu.

Nejvyšší laoští vládní činitelé, včetně ministra obrany a stínového ministra obrany Douangchaye Phichita, byli zabiti při pádu letadla AN-74TK-300, vyrobeném v Ukrajině, na cestě z Vientane do Plain of Jars, tedy do oblasti, o které většina Američanů neslyšela od dob Kennedyho vlády. Mezi zabitými byl také ministr veřejné bezpečnosti Thongbane Sengaphone, guvernér Vientiane Sukhan Mahalad a tajemník Ústředního výboru Laoské Komunistické strany a šéf Komise pro propagandu a výcvik Cheuang Sombounkhanh.

Téměř okamžitě jistá média CIA, některá z nich napojená na Rádio Svobodná Asie, hlavní iniciátor ujgurských separatistů v Číně, začala hovořit o nevyhnutelném boji o moc mezi tajnůstkářským laoským Politbyrem. Hlas Ameriky začal zpovídat neznámé „experty,“ kteří trvali na tom, že thajská armáda jen naplňuje svou tradiční roli zásahu na vládu na základě tajemného Zákona o stanném právu z z roku 1914.

Vlivná Japonská externí obchodní organizace skrz svého mluvčího prohlásila, že zavedení stanného práva v Thajsku bylo pro zemi „pozitivním.“ Pod premiérem Shinzo Abem a jeho nacionalistickou vládou Japonsko přestěhovalo své zahraniční a vojenské politiky pod křídla Washingtonu.

Pád letadla byl pro Obamovu administrativu šťastný. Lodě námořních a pobřežních gard Číny a Vietnamu se nedávno střetly kvůli nárokovaným vodám v Jihočínském moři. Laos si udržoval mezi svými tradičními komunistickými spojenci neutralitu. Vietnam právě nařídil potlačení demonstrací proti Číně kvůli konfliktu ohledně Jihočínského moře, protože se protesty dostávaly mimo kontrolu a ohrožovaly stabilitu v zemi. CIA využívala vietnamsko-americké občany k podněcování anti-čínských demonstrací v ulicích Hanoje a města Ho Chi Minh, a to s protestními nápisy v angličtině.

Smrt Douangchaye, mocného člena Politbyra Laoské Lidové revoluční strany, která v zemi vládne od roku 1975, měla uvnitř strany vyvolat boj o moc mezi pro-čínskými a pro-vietnamskými frakcemi. Obamova administrativa se očividně po svržení Yingluck, která je thajsko-čínským odkazem, rozhodla hrát vabank. Někde hluboko uvnitř Obamova aparátu pro národní bezpečnost leží prezidentský souhlas s operací proti laoské vládě.

Douangchay měl navštívit mítink ministrů obrany Asociace Jihovýchodních asijských států (ASEAN) v Myanmaru, aby probral regionální bezpečnostní problémy se svými protějšky z Vietnamu, Thajska a dalších zemí ASEAN. „Ústavní převrat“ v Thajsku spojený s odstraněním vysokých bezpečnostních řad laoské vlády dostal konference ministrů obrany ASEAN do svízelné situace.

Douangchay byl považován za blízkého Rusku, Vietnamu a Číně, zatímco stál mezi nimi. Jeho smrt otevírá možnost otevření bloku přátelského USA a Vietnamu, který v Laosu přichází k moci.

Sotva Laos posbíral těla laoských činitelů z místa nehody, thajská armáda, z velké části vycvičená a podporovaná USA, oznámila, že v zemi zavádí stanné právo, ukončila vládu demokraticky zvolené vlády vedené premiérem Niwatthamrongem Boonsongphaisanem od svržení Yingluck v politicky motivovaném procesu s cílem odstranit populistickou stranu Pheu. Thajská vláda, nebo to, co z ní po svržení Yingluck zbylo, pořádala schůzi kabinetu, když se thajská armáda rozhodla vyhlásit stanné právo. Boonsongphaisan a jeho ministři nebyli vojenskými činiteli, kteří mají blízké kontakty se svými americkými spojenci, o plánech informováni.

Lídr thajského vojenského puče generál Prayuth Chan-ocha se v dubnu 2013, pár měsíců předtím, než rojalisté podporovaní CIA začali plánovat převrat, zúčastnil bitevní konference sponzorované Americkým velitelstvím pro Pacifik (PACOM) v Honolulu. Ačkoliv prohlašuje, že je mezi populistickými „Červenými triky“ a rojalistickými „Žlutými triky“ neutrální, je silným podpůrcem thajského krále a královské rodiny. V Honolulu se objímal s ředitelem East-West Centernapojené na CIA, ředitelem informací PACOM a různými činiteli CIA, NSA a Obranné zpravodajské agentury.

Yinglucková a její bratr žijící v exilu, bývalý premiér Thaksin Shiinawatra, který byl sám svržen armádou v roce 2006, jsou podporováni thajským hnutím „Červených triček“ z venkova. Americké zpravodajské služby vyvodily, že hnutí zahrnuje několik komunistů podporovaných Čínou skrz Laos. Podivná nehoda laoského letadla následovaná thajským převratem zvýšila americký tlak na jihovýchodní Asii.

Obamův „most do Asie“ dostal filipínskou pozvánku na znovu vybudování amerických vojenských základen v zemi, včetné té na západním ostrově Palawan v zátoce Oyster. S Vietnamem se také probírá návrat Amerického Námořnictva do zátoky Cam Ranh v jižním Vietnamu. Obama je prvním prezidentem od Richarda Nixona, který vede masivní posilování americké armády v jihovýchodní Asii.

I když Obama při své nedávné návštěvě Asie navštívil Malajsii, nic bývalému malajskému premiérovi Mahatiru Mohamedovi nezabránilo naznačit, že CIA a Boeing mají něco společného s ovládnutím Letu 370 Malajských aerolinek a jeho přistáním na neznámém místě. Několik inženýrů z Malajsie pracujících pro americkou firmu Freescale Semicondutor, která vyrábí pokročilé počítačové čipy pro obranný průmysl, bylo na cestě na exhibici v Pekingu. Spekulovalo se, že CIA chtěla jejich návštěvu překazit za každou cenu, a to i se zmizením letadla i se všemi pasažéry na palubě.

V dubnu Spojené státy zakončily každoroční cvičení Angkor Sentinel s kambodžskými ozbrojenými silami. Součástí cvičení byl výcvik kambodžských sil v potlačení domácích nepokojů. Kambodža má stejně jako Laos komunistickou vládu, která je hlavním cílem pro americké svržení ve vhodný čas. Brennan ze CIA má časový soupis amerického vstupu a plné dominance nad jihovýchodní Asií.

Spojené státy také okolo Číny budují sít vylepšených stanicí pro signálové informace Národní bezpečnostní agentury. Nedávný výlet amerického ministra obrany do Mongolska měl za cíl probrat s mongolskými obrannými činiteli vylepšení taktických mobilních jednotek pro signálové informace u čínské hranice, které své záchyty čínských vojenských komunikací sdílí s partnery Pěti očí. Odhalení od whistleblowera Edwarda Snowdena ukazují, že Taiwan zůstává blízkým partnerem NSA Třetí strany. Společné zařízení pro signálové informace Thajska a NSA je umístěno v Pingtung Lee na vrcholu hory Yangmingshan Mountain. Zařízení sleduje čínské armádní a obchodní komunikace po celém taiwanském průlivu.

Teď, když Spojené státy odstranily z moci vládu Shinawtrové v Thajsku, dá se očekávat, že NSA navýší své operace na základě Khon Kaen, kdysi s krycím jménem INDRA. Zařízení bylo vylepšeno pro zachycování komunikací ze zahraničních satelitů z a do Thajska, Laosu, Kambodže, Vietnamu a jižní čínské provincie Yunnan. Modernizované zařízení NSA má dnes krycí jméno LEMONWOOD.

Čína odpověděla americkému manévrování v Asii voláním po vytvoření nové bezpečnostní aliance v Asii bez USA. Na summitu Konference interakce a budování důvěry v Asii (CICA) v Šanghaji čínský prezident Xi Jinping řekl: „Musíme inovovat naši bezpečnostní spolupráci…Musíme vytvořit novou regionální bezpečnostní architekturu.“

Nová nacionalistická středopravicová vláda Marendry Modiho v Indii vyhrožovala Číně silou kvůli nárokovaným pohraničním územím. Když přijde na utažením provazu okolo Číny, s takovými politikami Modi najde spolupráci s Washingtonem. Nedávná nebývalá obvinění Amerického Ministerstva financí proti pěti čínským vojenským činitelům z údajného nabourání počítačových systémů soukromých korporací v USA mohou být první střelou eventuální nové Indočínské války, jedním z Obamovych výtvorů.

http://www.strategic-culture.org/news/2014/05/23/obama-gambit-a-new-indochina-war.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře