Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Írán: U Hormuzu provokuje americká letadlová loď

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • Iran_Hormuz
Íránská armáda ve čtvrtek oznámila, že do vod poblíž Hormuzského průlivu vplula americká letadlová loď. V oblasti Hormuzského průlivu se přitom koná desetidenní vojenské cvičení íránského námořnictva. „Americkou letadlovou loď John C. Stennis zahlédlo průzkumné letadlo (íránského) námořnictva uvnitř manévrovací zóny,“ řekl pro státní agenturu IRNA komodor Mahmúd Musáví, mluvčí probíhajících manévrů.

„V souladu s mezinárodním právem jsme připraveni konfrontovat provinilce, kteří nerespektují naše bezpečnostní perimetry během manévrů,“ citovala Musávího stanice IRIB.

Írán si nenechá poroučet

Írán upozornil, že si nenechá diktovat od Spojených států, jakou činnost může vyvíjet v Hormuzském průlivu. Ve čtvrtek to prohlásil zástupce velitele elitních revolučních gard Husajn Salámí v reakci na hrozbu USA, že jeho pátá námořní flotila bude bránit případné zablokování strategického průliv. Írán v úterý varoval, že zablokuje Hormuzský průliv, což je nejdůležitější světový tranzitní bod, pokud západní mocnosti uvalí embargo na íránský ropný export.

„Na hrozbu budeme reagovat hrozbou,“ prohlásil Salámí s tím, že Írán je plně schopný bránit své zájmy všemi prostředky. Také zdůraznil, že „Američané nejsou v pozici, aby zakazovali Íránu uzavřít Hormuzský průliv.“

"US not ready for all-out conflict with Iran"
http://rt.com/news/us-conflict-iran-nuclear-955/

Zdroje:
http://www.sme.sk/iran-nafilmoval-americku-lietadlovu-lod-v-perzskom-zalive.html
http://www.prvnizpravy.cz/iran-u-hormuzu-pluje-americka-letadlova-lod/
http://czech.cri.cn/2011/12/29/1s127219.htm

zdroj: http://www.vlastnihlavou.cz/iran-hormuzu-pluje-americka-letadlova-lod/

Facebook komentáře