Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Afghánistán: Podvody, utajování a cholera

  • obama-afghanistan-xx
Zfalšované vítězství Hamída Karzáího v prezidentských volbách odsuzuje americkou válku v Afghánistánu ke zmaru, prohlásil poražený prezidentský kandidát Abdalláh Abdalláh v rozhovoru pro McClatchy Newspapers. Poznamenal, že západní státy už nyní „platí, aby udržely tuto zkorumpovanou vládu u moci", čímž chtějí zlegalizovat svůj pobyt v Afghánistánu, ale „své vlastní obyvatele Západ nebude s to podvádět donekonečna."

Ponechme panu Abdalláhovi jeho víru v neschopnost západních vlád lhát svým vlastním občanům, faktem je, že protiválečné nálady sílí takřka ve všech členských zemích NATO i v USA. Možná i to přimělo pravicovou vládu Kanady, aby začala před daňovými poplatníky tajit náklady na své afghánské dobrodružství s tím, že se jedná o státní tajemství, jehož prozrazení by ohrozilo národní bezpečnost. Ještě loni přitom kanadské ministerstvo obrany prozradilo, že náklady na vojáky v Afghánistánu poprvé od roku 2002 překročily miliardu amerických dolarů.

A aby nebylo zmaru v Afghánistánu dost, po osmi letech „demokratizace" a „rozvojových projektů" v zemi vypukly epidemie. Do Afghánistánu se vrátila dětská obrna a deset provincií hlásí i epidemii cholery. Prozatím je evidováno přes 600 nemocných a afghánské ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že „vše má pod kontrolou".

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře