Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zpráva z USA: s okamžitou platností sankce na ruské zbraně Sýrii

Hodnocení uživatelů:  / 17
NejhoršíNejlepší 

Podle seznamu, který má být zveřejněn dnes, 2.9., americké úřady právě uvalily sankce proti několika ruským společnostem, podezíraným, že jejich činnost je v rozporu s právem USA o nešíření jaderných zbraní v Íránu, Severní Korei a Sýrii – hlásí to vládní publikace americké Federal Register. Nový seznam sankcí se týká zbrojařských společností „Rosoboronexport“ Aircraft Corporation “ MiG „Tula“,  Cathode „Corporation“ NPO Strojírenství „, stejně jako některých z jejich dceřiných společností. Spolu s ruskými firmami jsou na seznamu společnosti z Íránu, Číny, Severní Koree, Spojených arabských emirátů, Sýrie, Súdánu a Turecka.

Od zítřka sankce USA zakazují uzavírat smlouvy s firmami uvedenými v seznamu a zakazují poskytovat jakoukoliv materiální podporu. Těmto firmám je také zakázáno prodávat produkty vojenského charakteru. Dřívější dohody o prodeji zboží a službách se tímto ruší. Od nynějška je zakázáno udělování licencí pro tyto transakce. Opatření jsou platná na dva roky v případě, že lhůta nebude změněna rozhodnutím státního tajemníka USA.

 

  • zprava-z-usa-s-okamzitou-platnosti-sankce-na-ruske-zbrane-syrii

Ruský poslanec Franc Klincevič vidí v sankcích ještě další důvod, a to obavu z vystoupení Vladmira Putina na Valném shromáždění OSN v září a připomíná současnou nepřítomnost předsedkyně Rady Federace Valentiny Matvijenkové na mezinárodní konferenci Meziparlamentního svazu na půdě OSN, kterého se kvůli sankcím nesměla zúčastnit, protože ji americké úřady neposkytly vízum (pozn.: na jednání poslala své vystoupení ve formě videozáznamu) a že současné sankce mohou být pokusem, jak podobně zabránit i prezidentovi Ruska ve vystoupení na půdě OSN. „Ale žádné rozvraty nad Atlantikem nebudou a Vladimir Putin řekne světu vše, co chce říci“, dodává poslanec.

zdroje: zde, zdezde

----------------------------------------------

Rusko a Írán vyzbrojí Sýrii

Včerejšek přinesl zprávy, že Rusko se zapojí do bojů proti ISIL.

Ruští piloti, kteří se podle izraelských médií aktivně zapojí do boje proti Islámskému státu v nejbližších dnech, zaútočí na pozice radikálů stíhačkami ruského letectva MiG-29, Jak-130 a údernými vrtulníky Mi-35. Podle zahraničních serverů už ruské vojenské síly dorazily do Sýrie a utábořily se v Assadem kontrolované letecké základně poblíž Damašku.

Významný izraelský zpravodajský portál Ynet News, jeden z největších deníků Yedioth Ahronoth a televizní stanice i24news uvádí, že v následujících týdnech má do Syrie dorazit několik tisíc ruských vojáků včetně ruského vojenského personálu, poradců, instruktorů, logistického personálu, technického personálu, členů divize protivzdušné obrany, provozního personálu a pilotů.

Konkrétní složení ruských armádních sil je prozatím neznámé, blízkovýchodní servery ale nepochybují, že ruští piloti změní stávající dynamiku bojů na Blízkém východě. Rusové prý nehodlají zasahovat do politických a mocenských rozepří na Blízkém východě a soustředí se pouze na boj s radikály z Islámského státu.

Západní diplomaté před nedávnem upozornili, že Rusko a Írán má za sebou řadu jednání zaměřených na hrozbu, kterou Islámský stát představuje. Výsledkem diplomatických dohod mezi oběma zeměmi je plán, počítající s koncentrací nezbytného úsilí k zachování Asadovy moci, aby Sýrie mohla nadále působit jako bariéra mezi Islámským státem a bývalými sovětskými zeměmi (zdroj a více).

Sankce jsou očividně reakcí na vstup Ruska do bojů proti ISIL. Situace na Blízkém východě se tímto přiostřuje – Rusko ohrožuje americké zájmy v Sýrii (zničení její obrany vstupu blízkovýchodních energetických zdrojů do Evropy), v neposlední řadě by Rusko mohlo nad ISIL vítězit a ten USA přece tolik potřebují…

-Pozorovatelka- 2.9.2015, 11:40 h

zdroj:http://aeronet.cz/news/zprava-z-usa-s-okamzitou-platnosti-sankce-na-ruske-zbrane-syrii/

Facebook komentáře