Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Západ mění názor na boj s Ruskem

Začínáme se známým vojenským analytikem, bývalým zpravodajským důstojníkem americké námořní pěchoty S. Ritterem. Tvrdí, že po dobytí Severodoněcku a Lisičansku se ruské síly během několika dní zmocní také Slavjansku a Kramatorsku, čímž donbaská etapa vojenské operace na Ukrajině skončí. Pokud však chtějí dosáhnout dvou hlavních cílů své operace (de-nacifikace a demilitarizace), bude nutná změna vlády v Kyjevě. Jak? Vojensky, ale především diplomaticky, ve spolupráci s vojenskými kruhy kolem vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil, čtyřhvězdičkového V. Zálužného.

  • zapad-meni-nazor-na-boj-s-ruskem

Světová banka včera zveřejnila svou prognózu pro příští období. Obsahuje tři hlavní body: růst cen energií a potravin a z toho vyplývající inflaci. Narušení globálních výrobních vazeb, narušení globálních trhů a obchodních vztahů a z toho vyplývající stagflace a konečně za třetí růst dolarových dluhů většiny zemí světa. Většina z nich - s výjimkou Ruska, Číny a Íránu...

Proti současnému Bílému domu "opoziční" americká televize Sky News včera ústy svého hlavního analytického moderátora prohlásila, že v USA došlo ke změně myšlení většiny Američanů. Američané už neviní z růstu cen potravin a energií, jakož i z nedostatku dodávek určitého zboží a z celkového negativního vývoje americké ekonomiky Putina, rasismus, klimatické změny atd., ale prezidenta Bidena. Zda oprávněně, nebo ne, je jiná věc. Veřejný diskurz v USA se však obrátil proti Bidenovi. Tedy negativně vůči Bidenovi, ale také vůči intelektuální elitě, která ho stvořila a která ho ideologicky podporuje a udržuje u moci.

Ani bruselští analytici nejsou v nejlepší náladě. I oni jsou nyní přesvědčeni, že pod vlivem ukrajinské krize si USA a Spojené království zlepšily své pozice na úkor ekonomiky EU. Anglosasům na obou stranách Atlantiku se také podařilo vážně narušit jednotu EU a vytvořit v ní různé tábory.

Stejně hodnotí dopad ukrajinské krize na svůj hospodářský rozvoj a blahobyt i Japonci. Ruské protisankce /v reakci na japonské protiruské sankce/ ničí japonský energetický sektor, ale paradoxně také jeho každodenní stravu.

Japonci byli zvyklí lovit v Ochotském moři, které je nejbohatší oblastí rybolovu na světě. Toto moře je však téměř vnitrozemským mořem Ruska. Po ruských sankcích se japonský přístup k místním rybám zúžil. Nejhorší je, že po zrušení ruských povolení v oblasti Kuril se Japonci ocitli bez možnosti sklízet mořské řasy, které spolu s rybami tvoří základ tradiční japonské stravy. Japonci se nyní pohybují pouze ve vlastních vodách kolem ostrova Hokkaidó a amerických Aleut, ale nedostatek mořského zelí na japonských stolech je obrovský. A "hladoví" Japonci jsou z toho opravdu rozhořčení.

Uvidíme, jak to dopadne na podzim, až se zavřou kohoutky ruského plynovodu do Slovnaftu - i na Slovensku. Zelí budeme mít dost z vlastních zdrojů, ale co s ním do obchodů a na čem ho uvařit - to bude asi problém.

Ach jo. - Co se nám stane...

zdroj: https://nshv.blog.pravda.sk/2022/06/08/zapad-meni-nazor-na-boj-s-ruskom/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře