Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ron Paul: aby se vyřešily problémy, musí impériu USA přijít konec

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Příčina rozrůstající se migrační krize v EU spočívá v integrační politice USA a evropských zemí, které destabilizovaly země Blízkého Východu a nedaly jim žádnou šanci na obnovení vlastní ekonomiky, říká americký politik a analytik Ron Paul.

„V téže době, kdy se média soustředí na lidskou tragédii, kdy se tolik lidí vydalo z rodných míst na nebezpečnou cestu, je velmi málo pozornosti věnováno událostem, které je donutily opustit svou zemi. Samozřejmě soucítíme s uprchlíky, zvláště s dětmi, ale nezapomínejme, že je to krize, kterou vytvořily vlády (západních) zemí", píše Paul ve svém článku.

 

 
  • ron-paul-aby-se-vyresily-problemy-musi-imperiu-usa-prijit-konec

Přitom je přesvědčen, že příčina, proč lidé utíkají ze Sýrie, Libye, Afghánistánu a Iráku, tkví v tom, že USA a evropská intervenční politika destabilizovaly tyto země a nedaly jim žádnou naději na znovuobnovení ekonomiky. Masová migrace z Blízkého Východu a dalších regionů je přímý následek neokonzervativní zahraniční politiky, která svrhuje režimy, vtrhává do země a vnucuje „demokracii" s namířenou pistolí.

Podle jeho názoru za to nesou velkou odpovědnost i Evropané..

„Francie a Velká Británie s nadšením podporovaly bombardování Libye, od samého začátku byly zastánci politiky „Asad musí odejít". Asad možná není nejlepší kluk, ale síly, které jsou namířeny na jeho svržení, jsou mnohem horší a nebezpečnější. Není divu, že lidé tak zoufale utíkají ze Sýrie", argumentuje analytik.

Jako jednu z příčin masového útěku ze zemí Blízkého Východu uvádí Paul rovněž činnost teroristické organizace „Islámský stát".

„A pokud víme, žádný „Islámský stát" v Iráku ani v Sýrii nebyl do té doby, dokud v roce 2003 nevtrhly USA do Iráku", zdůrazňuje.

Na závěr Ron Paul vyzval k „ukončení impéria", čímž má na mysli nutnost přerušit politiku vměšování se USA a EU do záležitostí jiných států.Více: http://cz.sputniknews.com/politika/20150909/1088673.html#ixzz3lQSeMneh

Facebook komentáře