Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Poslední (a nebo první) dějství

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

V USA přišel na řadu další krok v bitvě o nového prezidenta. Stát Texas podal žalobu na státy, kde Trump prohrál volby. Ano jsou to ony zmiňované státy, kde to dlouho Trump vyhrával a pak zrána najednou prohrával. Wisconsin, Pensylvánie, Georgia, atd. Žaloba míří rovnou na Nejvyšší soud, kde Trump dosadil tři nové soudce a proto je tento orgán republikánům poměrně příznivě nakloněn. 

  • posledni-a-nebo-prvni-dejstvi
 

Ano v USA může jeden stát podat žalobu na jiný stát a obejdou se tím všechny soudy nižší instance a rozhoduje to rovnou ten soud nejvyšší. 

Nevyznám se nijak závratně v americkém systému, ale když vidím, jak se CNN bojí toho, že by Nejvyšší soud mohl volitelům ze zmíněných zemí tak nějak zakázat zůčastnit se volby prezidenta, tak mám pocit, že se tam něco děje. Druhý signál je ten, že všichni novináři horepádem zdůrazňují, že šance Trumpa je i přes republikánům nakloněný soud spíše malá. Když něco řeknou pravdomluvná média, je nejvyšší čas podívat se na to, co zavrhují. 

Znovu se vracím ke svému článku o bezprecedentním kroku. Jestliže byly volby bezprecedentně zpochybněny, musejí následovat další bezprecedentní kroky. Pokud se tak nestane, bude z toho fraška, bramboračka, kravina, nedůvěryhodná pitomost a tak vůbec. Zdá se, že další bezpredentní kroky pokračují. 

Trumpovi bych chtěl vyslovit jeden obdiv. Ten chlap se svým týmem dokázal v posledních týdnech zařídit, aby jeho verze prohry vypadala mezi lidmi velmi důvěryhodně. Ve volební podvody věříme my v ČR, ale věří v ně i hodně američanů. Dost na to, aby si politici státu Texas a sedmnácti dalších republikánksých států mohli dovolit zmíněnou žalobu a nezničilo jim to u jejich voličů politickou kariéru. 

Mimochodem... nezačíná to vypadat jako další Sever proti Jihu? Sedmnáct států spojených společnou žalobou žádající o anulování voleb... A proti nim naopak státy náležející Demokratům kde soudy hladce zamítly všechny žaloby na volební podvody.... Skoro aby si člověk vzal hospodářskou mapu USA a začal hledat, kde je jaký průmysl, jaká výroba, jaké zbrojovky a začal špekulovat, která strana to může vyhrát, pokud by došlo na pokračování politiky jinými prostředky...

Jsme svědky posledního dějství trumpovy prohry? Nebo naopak prvního dějství bezprecedentní změny, kdy globální hegemon přežil svého sovětského bratra o pouhých třicet let? Svým způsobem máme kulisy na všechno... stěhování národů sledujeme ve Středozemním moři takřka pod okny, PAX americana je v troskách a říše se minimálně myšlenkově dělí na západořímskou a východořímskou... to samozřejmě uvádí do chaosu všechny vazaly i nepřátele.... 

Sledujeme poslední zákonnou část procesu, kdy tlučhuba využil všechny demokratické prostředky, jiné už nemá a v pondělí bude po všem? Nebo se do pondělka stane v USA něco, co se ještě nikdy nestalo? Nebudeme mít brzy dva US prezidenty zaráz? Nebo se všichni zaleknou vlastní odvahy, zaleknou se pravdy a pro jistotu nechají Bidena obsadit Bílý dům, aby nemuseli přiznávat podvody? 

Kdo je kočka a kdo je myš? Hraje si Biden s Trumpem a nebo teď Trump přechcal Bidena? 

Spousta otázek... 

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/posledni-nebo-prvni-dejstvi

Facebook komentáře