Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Podvody při volbě prezidenta USA bude projednávat federální Kongres

MUDr. Ivan David

Podvody při volbě prezidenta USA bude projednávat federální Kongres na společné schůzi Sněmovny reprezentantů a Senátu
Poprvé v historii USA bude federální Kongres projednávat námitku proti podvodům při volbě prezidenta. Písemnou stížnost již podali - poslankyně za stát Georgia Marjorie Taylor – Greenová a poslanci Barry Moor a Mo Brooks zvolení ve státě Alabama. Žádost o projednání podvodů, k nimž došlo během volební noci 3. 11. 2020 již písemně podpořili texaský senátor Ted Cruz a nový alabamský senátor Tommy Tuberville.

  • podvody-pri-volbe-prezidenta-usa-bude-projednavat-federalni-kongres
 
Vlastní texty stížností připravují k předložení senátorka za stát Georgia Kelly Loefflerová, senátor za stát Missoury Josh Hawley, senátor z Kentucky Rand Paul a floridský senátor Rick Scott.
 
Síť lokálních amerických novin The Epoch Times uvádí, že další verzi stížnosti napadajících volební podvody připravuje několik poslanců. Již nyní však mají republikánští kongresmani dost podpisů na to, aby vyvolali kongresové řízení o neplatnosti prezidentských voleb. Při první volbě prezidenta George Bushe ml. se volební stížnost pokusili předložit Kongresu demokratičtí poslanci. Protože však jejich námitku nepodpořil žádný senátor, nebyla Kongresem projednávána.
Kongres USA v novém složení se poprvé sejde 3. 1. 2021.
 
O tři dny později 6. 1. 2020 se obě komory sejdou ke společnému zasedání, na němž by měl předseda Senátu provést finální sečtení hlasů odevzdaných voliteli pro kandidáty na úřad prezidenty USA. Ústava USA však dává možnost během tohoto společného zasedání vznést stížnost na průběh voleb. Aby se jí Kongres mohl zabývat, musí být písemná stížnost podepsané nejméně jedním členem Sněmovny reprezentantů a jedním senátorem.
 
V případě, pokud je taková společná stížnost písemně předložena, musí předseda Senátu přerušit a odložit sčítání hlasů volitelů a nejprve nechat projednat námitku proti průběhu voleb. Ještě během rozpravy mohou vznést další námitky i poslanci a senátoři, kteří je včas nestihli podat v písemné podobě. Po rozpravě o námitkách poslanci a senátoři hlasují. Ústava a jednací řády obou komor připouští možnost, aby Sněmovna reprezentantů a Senát svým hlasováním prohlásili volby za neplatné. V takovém případě by prezidenta museli zvolit kongresmani.
 
 
FB Ivana Davida

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře