Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Obama přiznal účast v převratu na Ukrajině

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Americký prezident přiznal, že Washington vystoupil na Ukrajině v roli "prostředníka" při "změně státní moci", avšak ve skutečnosti při státním převratu v únoru 2014. Zaznělo to v rozhovoru pro CNN. "Vystoupili jsme jako prostředník při změně státní moci na Ukrajině," řekl Obama.


Když odpovídal na otázku o účinnosti politiky USA vůči Rusku, nazval ji efektivní, ale postěžoval si na "špatná rozhodnutí pana Putina."

  • obama-priznal-ucast-v-prevratu-na-ukrajine


Podle Baracka Obamy by reálný vojenský konflikt mezi USA a Ruskem nebyl moudrým řešením, ale okamžitě oznámil "přijetí vojenských opatření k ochraně spojenců", sděluje RT.

Obama poznamenal: "Putin učinil to rozhodnutí v souvislosti s Krymem a Ukrajinou ne proto, že měl jakousi velkou strategii, ale, ve skutečnosti, protože byl zaskočen neočekávanými protesty na Majdanu a také útěkem Janukovyče poté, co jsme vystoupili jako prostředník při přechodu moci na Ukrajině ... Od té doby ta improvizace stále dál zaváděla Putina do situace, která je porušením mezinárodního práva, porušuje územní celistvost a suverenitu Ukrajiny."

Po připojení Krymu k Rusku se Spojené státy snažily, aby Moskva utrpěla těžké ztráty, řekl americký prezident.

Další plány Bílého domu vidí hlava USA takto: "Budeme se držet "obousměrné" kurzu - zintenzivňovat tlak na Rusko a stabilizovat Ukrajinu."

Facebook komentáře