Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Obama je obklopen krvežíznivými, zřejmě šílenými, štváči!

Hodnocení uživatelů:  / 19
NejhoršíNejlepší 

Americký spisovatel John Rachel se domnívá, že americká politika je zaměřena na podněcování konfliktů po celém světě. A ostře kritizuje okolí prezidenta, které označuje za „krvežíznivé“ a „šílené“.

  • obama-je-obklopen-krveziznivymi-zrejme-silenymi-stvaci
 
To je způsobeno tím, že se administrativa prezidenta Baracka Obamy z větší části sestává z „jestřábů“. Podrobnosti Rachel uvedl ve svém článku pod titulkem „Obama se obklopil neokonzervativci a dalšími militantními šílenci" na americkém serveru OpEdNews.com.

Autor několika knih John Rachel ve svém sloupku na stránkách OpEdNews kritizoval prezidenta Baracka Obamu za to, jakými typy lidí se americký vůdce obklopil. Podle Rachela, Obama a jeho administrativa nese vinu za eskalaci války v Afghánistánu, zničení Libye, vytváření krize na Ukrajině, démonizaci ruského prezidenta Vladimíra Putina a oživení studené války s Ruskem. Rachel připomíná, že Obama nedávno požádal o zákonodárce, aby mu poskytli neomezená práva k použití vojenské síly proti jakékoliv zemi, individuální osobnosti a skupině, které si to zaslouží.

Taková politika Obamy je předurčena skutečností, že se obklopil „militantními šílenci". Respektive si spisovatel vůbec nebere servítky: „Obama je obklopen krvežíznivými, pravděpodobně šílenými, imperialistickými válečnými štváči, megalomany, kteří se vidí jako zachránci vesmíru, vybraní osudem a požehnaní neomylností. Kdyby některý z nich podstoupil řádné a objektivní psychologické testy, musel by být okamžitě uzavřen do maximálně zabezpečené instituce pro duševně choré zločince.“

Nový americký ministr obrany Ashton Carter usiluje o konfrontaci s Ruskem, podporuje myšlenku „preventivní války" se Severní Koreou , poukazuje Rachel. Ministr zavírá oči k faktu, že právě agresivní vojenská kampaň v USA vedla k vytvoření Islámského státu, a politika USA na Blízkém východě přispěla k nárůstu počtu fanatiků a teroristů v regionu. „Carter je nekompromisní zastánce nasazení americké armády po celém světě, aniž by bral ohled na národní zájmy suverénních států, neztráceje čas diplomatickými jemnostmi," píše autor.

Ředitel Národní zpravodajské služby (NSA) James Clapper se nedávno vyznamenal tím, že lhal před Kongresem, ačkoliv byl pod přísahou, připomíná John Rachel. Zdá se, že Clapper považuje sám sebe nad zákon a USA - nad mezinárodní právo. Před časem se rozhodl pro zhoršení konfliktu na Ukrajině tím, že obhajoval dodávky zbraní Kyjevu, které by porušily smlouvu z Minsku 2 a ještě by zostřily vztahy s Ruskem, které se neúnavně snaží působit jako prostředník míru, uvedl autor. Podle něj není v zájmu Clappera usilovat o mír, protože by se v takovém případě zastavil růst rozpočtových přídělů pro jeho službu.

Náměstkyně státního tajemníka pro evropské a euroasijské záležitosti Victoria Nulandová je provdaná za Roberta Kagana, jednoho ze zakladatelů neokonzervativního Projektu pro nové americké století, upozorňuje John Rachel. Nulandová „hrála důležitou roli při vytváření demonstrací za nezávislost a na plnohodnotném převratu - nelegálním násilném svržení sice zkorumpované, ale přesto demokraticky zvolené vlády," zdůraznil. Rachel je přesvědčen, že i nadále bude sabotovat všechny pokusy na vyřešení krize jednáním, kterou sama pomáhala vytvářet, jakož i ve snaze o rozbití Ruska a rychlého přechodu jejích přírodních zdrojů pod kontrolu amerických bank a korporací.

Nulandová si udělala z války na Ukrajině „rodinný byznys"!

Autor poukazuje také na to, že americká velvyslankyně při Organizace spojených národů Samantha Powerová, až do nedávné doby, měla donedávna velmi zajímavý životopis – zajímala se o vyšetřování skutečností genocidy a napsala o tom knihu „k problému z pekla: Amerika ve věku genocidy", za kterou získals Pulitzerovu cenu. Powerová stála na stráži náboženské svobody, práv žen a účastnila se kampaní proti obchodu s lidmi a na ochranu uprchlíků a náboženských menšin. Ale pak se všechno změnilo. Powerová najednou hrála důležitou roli při zničení Libye, a nyní v OSN démonizuje Putina, vyzývá k postavení se Rusku, a vyhýbá se přímé odpovědi na otázky o skutečné roli USA v konfliktu na Ukrajině.

Americký ministr zahraničí John Kerry byl vždy specialista na to poodejít od přímého úderu a mást soupeře, píše ve svém článku John Rachel. Ovšem činnost Kerryho ve spojení s postojem Obamy převrátila slibné období zmírnění napětí ve vztazích s Ruskem do nepřátelské a nebezpečné hry. Kerryho činnost odcizila mnoho amerických spojenců a rozséval paniku a hysterii v bývalém socialistickém bloku, poznamenal Rachel.

„Pokud budou tito hlupáci pokračovat ve stejném duchu, tak se nezastaví, dokud nezničí celý svět," uzavřel autor.

Facebook komentáře