Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Čínské vojenské základny v Karibiku?

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Zdá se, že Čína má v Karibiku nějaké vojenské plány... Čínský ministr obrany Wej Feng-che již vyjádřil ochotu Číny prohloubit vojenskou spolupráci s karibskými zeměmi.

Pro americké bezpečnostní zájmy jsou však více znepokojující pokračující projekty rozšiřování námořních přístavů v Kingstonu na Jamajce a ve Freeportu na Bahamách, což je možná nová čínská operační základna nacházející se jen 140 kilometrů od pobřeží USA.

Čínský režim své dohody zjevně nectí... USA mohou jen těžko dovolit Číně ohrozit kteroukoliv zemi na západní polokouli, natož samotné USA.

Pro americké bezpečnostní zájmy jsou však více znepokojující pokračující projekty rozšiřování námořních přístavů v Kingstonu na Jamajce a ve Freeportu na Bahamách, což je možná nová čínská operační základna nacházející se jen 140 kilometrů od pobřeží USA. Tyto projekty jsou pro zpravodajské pracovníky Komunistické strany Číny příležitostí k tomu, aby pomocí "dluhové pasti" karibské země ovládli a udělali je ekonomicky závislými na Číně. Například na Srí Lance vedlo nesplácení úvěru poskytnutého na modernizaci přístavu Hambantota ke ztrátě kontroly nad přístavem.

  • cinske-vojenske-zakladny-v-karibiku

Facebook komentáře