Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

CIA řadí některé americké Židy mezi „vývozce terorismu“

  • goldie-baruk
Nová várka dokumentů zveřejněných na Wikileaks obsahuje memorandum CIA, které hodnotí trend Američanů coby vývozců terorismu.

Mezi čtyřmi vyzdviženými skupinami jsou i američtí Židé, kteří jezdí do Izraele. „Někteří američtí Židé podporovali a dokonce se i účastnili násilných akcí proti údajným nepřátelům Izraele," konstatuje zpráva a připomíná kauzu Barucha Goldsteina, amerického židovského lékaře, který emigroval do Izraele, přidal se k extremistické straně Kach a zavraždil 29 modlících se Palestinců v Hebronu, čímž podle CIA „rozpoutal vlnu útoků Hamasu na autobusy v roce 1995".

Mezi dalšími jmenovanými skupinami jsou američtí Irové, kteří podporovali Irskou republikánskou armádu, někteří američtí muslimové, kteří odjeli do Pákistánu přidat se k džihádu a zmíněn je i případ Američana Davida Headleyho, který před bombovými útoky v Bombaji v roce 2008 zkoumal pro teroristy terén.

Zveřejněná zpráva nazvaná „Co když cizinci vnímají Spojené státy jako vývozce terorismu?" byla sepsána letos v únoru. CIA význam dokumentu zlehčuje a tvrdí, že je to jen materiál určený k tomu, aby „vyprovokoval myšlení" a poskytl „nový úhel pohledu na věc".

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře