Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Britská média: USA tajně rozmístily" humánní " rakety CHAMP, namířené proti Íránu

Píše o tom americký novinář Ronald Kessler ve svém článku pro britský deník Daily Mail.

Britská média vysvětlují, že rakety CHAMP jsou schopné zničit jakoukoli elektroniku, včetně elektronického vybavení íránských jaderných zařízení.

Zařízení jsou pak vystavena mikrovlnám, které, jak tvrdí autor, jsou pro lidi neškodné. Kessler uvádí, že použití těchto zbraní dokáže zneškodnit mnoho íránských, strategických zařízení, včetně těch jaderných. V tomto případě lze zcela zabránit obětem.

  • britska-media-usa-tajne-rozmistily-humanni-rakety-champ-namirene-proti-iranu

Američané začali takové rakety rozmisťovat v různých částech planety již v roce 2019.

Mikrovlnné zařízení, používané ke zneškodnění elektroniky, je zabudováno do ze vzduchu odpalovaných, řízených střel, na místo odpalu jsou rakety dopraveny strategickými bombardéry B-52. Dosah raket CHAMP přesahuje 1100 kilometrů.

Tyto rakety dokáží vletět do nepřátelského, vzdušného prostoru v malé výšce a tam "usmažit " počítačové čipy, čímž se jakákoliv elektronická zařízení stávají  zbytečnými. Mikrovlnný puls způsobí prudký nárůst napětí, který následně poškodí zařízení.

Je extrémně obtížné detekovat a zničit takovou raketu, protože během letu deaktivuje nepřátelské radary. Napadený ani nezjistí, proč jeho elektronika přestala fungovat.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře