Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Blair: Vláda USA může zabíjet Američany žijící v zámoří

  • sefcia-dennis
Americká vláda může zabíjet své občany v zámoří, přiznal před sněmovním výborem pro tajné služby ředitel amerických tajných služeb Dennis Blair. Prohlásil, že jeho poznámka měla směřovat k „ujištění" Američanů, že existuje „soubor politických a právních procedur" a že se takové vraždy odehrávají přísně podle předpisů.

Dennis Blair tak reagoval na otázku republikána Pete Hoekstry, který chtěl vědět, podle jakého právního rámce smějí americké tajné služby v zahraničí zabíjet americké občany. Blair přitom ale zdůraznil, že americké tajné služby nezabíjejí Američany žijící v zahraničí za kritiku americké vlády a dodal, že se „nesoustředíme na lidi kvůli svobodě projevu". Terčem se stanou až ve chvíli, kdy je vláda uzná za specifickou hrozbu a tajným službám k tomu vydá „specifické povolení". Blair však nevysvětlil, kdo konkrétně tato „povolení" vydává.

Otázka zabíjení amerických občanů vyvstala ve chvíli, kdy se Obamova administrativa pokusila pomoci jemenské vláda zavraždit Anwara Awlakiho, islámského klerika narozeného v USA, kterého přitom vláda USA neobvinila ze žádného zločinu. Tvrdí jen, že existují utajované důkazy o jeho napojení na terorismus.

Blairovo prohlášení je vůbec prvním, kdy USA přiznávají možnost zabíjení svých vlastních občanů v zahraničí.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře