Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Armáda USA je nejlepší bojovou sílou na světě (+video)

  • pilger-john
„Armáda spojených státu je nejlepší bojová síla v historii světa." – Barrack Obama, 14.prosince 2011. Od roku 1945 armáda Spojených států zmasakrovala více jak 10 milionů lidí.

Projev Barracka Obamy:

...skoro 45 tisíc Američanů se obětovalo. A to včetně 202 hrdinů zde z Ft.Brag. Dnes se všichni pomodlíme za všechny, co ztratili své milované.

Jsou součástí naši široké americké rodiny, jsme s nimi. Víme také, že tato čísla neříkají úplný příběh války v Iráku. A to ani trochu. Naši civilisté reprezentovali naši zemi dovedností a statečností, naši vojáci sloužili misi za misí s malým časem mezi nimi. Naše gardy a záložní jednotky nebývalou službu posílily. Byli jste v nebezpečí při hlídkách a přetrpěli jste bolest, když jste viděli vaše kamarády a kolegy padnout. Musíte být víc než vojáci, námořníci, piloti, mariňáci a pobřežní stráž, musíte být také diplomaté, pracovníci pro rozvoj, trenéři a vyjednavači míru. Přes tohle všechno jste dokázali, proč je armáda Spojených států nejlepší bojovná síla v historii světa.

John Pilger:

To řekněte afghánskému dítěti, jehož rodina byla odpálena bombou bombardéru.

Nebo pákistánskému dítěti, jehož dům navštívila bomba z bezpilotního letadla.

Nebo palestinským dětem zasáhnutým masakrem v Gaze způsobeným americkými chytrými zbraněmi, což odhaluje více krutého zásobování Izraele pro masakry a cituji: „Jenom poté, co Obamův tým bude známý, tak nebude mířit." Muž, který zůstal potichu o Gaze je muž, který teď odsuzuje Írán.

Od roku 1945 svými činy (a příkladem Obamových slov) Amerika svrhla 50 vlád, včetně demokratických, a zničila nějakých 30 osvobozujících hnutí a vybombardovala nespočet mužů, žen a dětí.

Tohle jsou některé země, kde Spojené státy přímo a nepřímo svrhly vládu, manipulovaly volby a napadla lidová hnutí od roku 1945:

Afghanistán, Albania, Angola, Brazil, Bolivia, British Guyana, Bulharsko, Cambodia, Chile, China, Congo, Costa Rica, Cuba, Dominican republic, Ecuador, El Salvador, Ghana, Greece, Grenada, Guatemala, Haiti, Indonesia, Iran, Iraq, Italy, Jamaica, Korea, Laos, Lebanon, Libya, Morocco, Nicaragua, Panama, Peru, Philippines, Uruguay, Seychelles, Somalia, Surinam, Syria, Yugoslavia, Zaire

Bushova válka proti teroru je další obchodní značka nahrazující Rudé nebezpečí jako ospravedlnění pro systematickou agresi. Tohle je dobře zdokumentováno a zůstává to tak trochu tajemnou historií, která je na západě označována jako „válka proti teroru."

„Armáda spojených státu je nejlepší bojovná síla v historii světa." – Barrack Obama

Tady jsou oběti, většina z nich civilisté, zabité přímo americkou armádou v několika válkách od roku 1945:

1945 Japonsko: Atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki, 200 tisíc mrtvých

1950-53: Korea, 3 miliony zabitých

1964-75: Vietnam, 3 miliony zabitých

1969-75: Kambodža, 800 tisíc mrtvých

1965-73: Laos, 350 tisíc zabitých (další, další, další)

1965-66: Dominikánská republika, 3500 zabitých

1983: Grenada, 49 zabitých

1989: Panama, 5 tisíc zabitých

1990-01: Irák, 100 tisíc zabitých

1993: Somálsko, ~1000 zabitých

1999: Jugoslávie, 2 tisíce zabitých

2001 – ?: Afghánistán, odhadem 30 tisíc zabitých

2003-2011: Irák, 1 milion zabitých

2004-?: Pákistán, neznámo kolik

2011: Libye, neznámo kolik

Dále k tématu:

Účet americké války proti teroru: 258 tisíc mrtvých, 4,4 bilionu dolarů

http://www.vlastnihlavou.cz/odpoved-johna-pilgera-na-obamova-slova-ze-je-armada-usa-nejlepsi-bojovnou-silou-na-svete/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře