Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Amerika je tyranie a ne demokracie!

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Stephen Lendman, spisovatel a rozhlasový moderátor v Chicagu, kritizoval americký politický systém jako “tyranii” spíše než demokracii.

Lendman v pondělí řekl, že prezident Obama a jeho poradci měli týdenní setkání a rozhodli se “kdo bude žít a kdo umře a může to být kdokoliv a kdekoliv na světě. Můžou to být občané USA. Nikdo nikde není v bezpečí.”

  • amerika-je-tyranie-a-ne-demokracie

“Amerika se nazývá demokracií. Kdo kdy slyšel o demokracii, která se chová takhle? Mám pro to jméno…a je to název mnohem přesnější. Je to tyranie,” řekl Lendman.

Cílené zabíjení se stalo častou taktikou Spojených států a Izraele.

Metody cíleného zabíjení v USA zahrnují použití bezpilotních letounů Predator nebo Reaper v zemích, jako je Pákistán a Jemen. Washington provozuje více dronových programů, které zahrnují i ty od Pentagonu a CIA.

Cílené oběti dronů jsou střeženým tajemstvím. Může to být prakticky kdokoliv a kdekoliv na světě. Mohou to být obyčejní lidé, známí lidé, úředníci. Jejich zločinem je opozice vůči americkému imperialismu.

Jen v samotném Pákistánu bylo od roku 2004 útoky bezpilotních dronů USA zabio přes 3 tisíce lidí. USA označují oběti jako “podezřelé bojovníky.” Ale místní zdroje tvrdí, že z obětí bylo více než 2 800 civilistů.

Překlad článku America is ‘a tyranny not a democracy’
presstv.ir/usdetail/269409.htm

zdroj:http://www.freepub.cz/2013/amerika-je-tyranie-a-ne-demokracie/

Facebook komentáře