Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Americký státní dluh se zvýšil o více než bilion dolarů v průběhu 12-ti měsíců.

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Představa, že Obamova administrativa má rozpočtový deficit pod kontrolou je kompletní a totální lež. Podle amerického ministerstva financí, federální vláda oficiálně vytvořila za prvních 11 měsíců fiskálního roku 2014 schodek ve výši 589 miliard dolarů.

Toto číslo je ale jen pro veřejné hodnocení a spoléhá na účetní triky, které masivně podceňují, kolik dluhu je vlastně nahromaděno. Chcete-li vědět, jaký je skutečný schodek rozpočtu, je potřeba jít na webové stránky ministerstva financí USA, který počítá státní zadlužení USA do penny. K 30. září 2013 státní dluh USA činil 16,738,183,526,697.32 dolarů. Teď, když tohle dopíšu, státní dluh USA bude 17,742,108,970,073.37 dolarů. To znamená, že státní dluh USA ve skutečnosti vzrostl o více než bilion dolarů v době kratší než 12 měsíců. S takovým růstem dluhu co nevidět zničíme budoucnost tohoto národa.

  • americky-statni-dluh-se-zvysil-o-vice-nez-bilion-dolaru-v-prubehu-12-ti-mesicu
FED a americká vláda nám tvrdí, že mají dluh pod kontrolou. Ale jedná se o největší vládní dluhovou bublinu v historii světa a jen velmi málo lidí si to uvědomuje a většina jich tuto bublinu ještě podporuje. Doslova se cpou na dluh a většina Američanů si myslí, že tak je to v pohodě a skvělé. Možná je to proto, že jsme ještě nikdy nezažili tak vážné důsledky dluhů. Ale když jde o život na dluh, den zúčtování nakonec vždy přijde. Naprosto šílená americká politika a rozhodnutí Kongresu urychlují příchod dne, kdy náš den zúčtování přijde.
 
Zvažte následující fakta …
 
-Státní dluh USA se zvýšil o více než 7 bilionů dolarů za působení Baracka Obamy. V čase, kdy druhé funkční období Obamy skončí, budeme mít tolik dluhů, kolik jich nashromáždili všichni američtí prezidenti v celé historii dohromady.
-Státní dluh USA je nyní více než 5000 krát větší, než byl v době vzniku FEDu v roce 1913.
- Spojené státy mají nyní na jednoho obyvatele vyšší státní dluh, než jaký připadá na jednoho obyvatele Řecka, Portugalska, Itálie, Irska a Španělska.
- Americká vláda nashromáždila nekryté závazky za více než 200 bilionů dolarů, které budou muset být zaplaceny v budoucích letechThomas Jefferson kdysi řekl , že "princip utrácení peněz, které mají být zaplaceny příštími generacemi, je obrovským podvodem na budoucnosti." Co děláme pro budoucí generace, je naprosto nehorázné. Krademe biliony dolarů od našich dětí a našich vnoučat a posíláme je do života v dluhovém otroctví.
 
Velkou otázkou je, jak dlouho takhle naše ekonomika může pokračovat, než se zcela zhroutí. Dnes i některé z největších bank na světě přiznávají, že situace je naprosto neudržitelná.
Je smutné, že většina Američanů netuší, že žijeme v obří dluhové bublině, která má omezenou životnost. Většina Američanů předpokládá, že když politici tvrdí, že všechno bude v pořádku, nemusí mít žádné obavy. Ale každý den naše dluhy narůstají a finanční problémy se horší. Jednoho dne bublina praskne a pak se celé to peklo otevře. Je to jen otázka času. [6]
 
Na závěr opakuji větu, kterou jsem výše už použila: "V roce 1891 považovali ekonomové už 3 % úrok za tak katastrofální, že navrhovali investice do koloniálních výbojů v Africe, které skončily První světovou válkou. "Aby výnos z úroků dále neklesal a zabránilo se dalšímu poklesu tehdejší 3% úrokové sazby", říká se v článku z roku 1891, "je potřeba ovládnout evropským kapitálem nové země, například Afriku".
 
A o to jde dnes víc než jindy: ovládnout kapitálem nové země. Nedivme se zájmům USA na Ukrajině, v Africe, nedivme se vyhlášení války, se kterým Obama přišel v den výročí 11. září. USA jsou před naprostým kolapsem a na výběr mají jen dvě možnosti - padnout nečinně anebo vsadit na "buď anebo" s rizikem, že padnou i tak. Očividně si vybraly druhou možnost. Čas Černé labutě se blíží a k tolik potřebné válce za udržení dolaru už zbývají jen týdny.

Facebook komentáře