Šéf ruské rozvědky u alžírského a venezuelského prezidenta: ve Washingtonu bijí na poplach
Nikolaj Patrušev, faktický šéf ruské rozvědky a ruských tajných služeb /oficiálně tajemník ruské Rady národní bezpečnosti/, přijel v pondělí na návštěvu tzv. největší africké země - Alžírska. Rusko/SSSR a Alžírsko spojují strategické zájmy, ale také dlouholeté přátelské vazby. Rusko je hlavním dodavatelem zbraní pro alžírskou armádu, -spolu s egyptskou nejsilnější armádu v Africe.
Alžírsko a Rusko rovněž spolupracují v oblasti, která je pro jejich ekonomiky klíčová: v energetice. Rusko, dřívější největší dodavatel energetických nosičů do západní Evropy, a Alžírsko, současný největší dodavatel ropy a plynu do západní Evropy, spolu až podezřele dobře spolupracují. Koordinují své kroky s cílem dosáhnout žádoucích cen a žádoucího chování dodavatelů. Vzájemná obchodní výměna činí 3 až 5 miliard USD ročně - válečná/neválečná.
Současná Patruševova cesta do Alžírska má však nejen vojenský a ekonomický, ale i diplomatický rozměr. Patrušev připravuje podmínky pro květnovou cestu alžírského prezidenta Abdala Madžída Tabbouniho do Moskvy. Na jednání s V. Putinem, - podle našich politologů a politiků tak velmi mezinárodně izolovaným.
Zpráva o Patruševově cestě do země, která představuje citlivé místo v "podbřišku" NATO a EU, vyvolala mezi západními stratégy mírnou paniku. Jak by také ne, neboť její důsledky by mohly být pro protiruské vojenské a sankční aktivity Západu smrtící. Předběžně se západní stratégové alespoň snaží omezit mediální pokrytí Patruševovy cesty. V našich médiích se informace o Patruševově cestě také jen mihly /SRo, Trend.../. Pro ty, kteří se spokojí s jedinou "pravdou" - vládní propagandou o globálním odporu proti "ruské agresi" - je taková neznalost politické reality terapeutická. Netrpí stresem z informačního rozporu.
Ale pro ty, kteří rádi přemýšlejí, a dokonce přemýšlejí trochu dál, než jim servírují "naše" rychlokvašená média, by měla informace o Patruševově misi náležitě rezonovat. A naznačit, kam se bude ubírat další vývoj v Evropě a ve světě.
PS: Přibližně ve stejné době, kdy byl Patrušev v Alžírsku, navštívil A. Blinken, americký ministr zahraničí, zemi v citovém podhoubí Ruska - Kazachstán. Na závěrečné TB kazašský ministr ZV Muchtar Tleuberdi Blinkena poněkud znehybnil prohlášením, že Kazachstán nevidí v současném Rusku žádnou hrozbu a nadále považuje Rusko za svého strategického partnera, kterého s Kazachstánem spojuje členství v mnoha společných organizacích a četné dohody a ujednání.
I po svém odchodu z Alžírska Patrušev nadále straší stratégy USA a NATO. V současné době je na návštěvě Venezuely. S prezidentem Madurem jedná nejen o spolupráci při vývozu či reexportu ropy, ale i o dalších otázkách souvisejících s realizací projektu ruské vojenské základny v Karibiku. Rusko možná potřebuje karibský žeton, aby mělo co vyměnit za americký žeton na Ukrajině.
Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/03/01/sef-ruskej-tajnej-sluzby-u-alzirskeho-prezidenta/
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (03.05.2025)
- Z Russkoj Vesny (3.5. - 4.5.2025): Zelenského slova vyvolala v USA poplach
- ŽALUJI VÁS
- Takto začala Speciální vojenská operace, Jeffrey Sachs
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (26.4.2025)
- Banderovci napálili Trumpa? Ukrajina není zdrojem žádného ze 17 kovů vzácných zemin, které USA potřebují...
Související články