Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prezident Mugabe: Šílenci na Západě chtějí změnu režimu v Zimbabwe

Prezident Zimbabwe Robert Mugabe v pondělí varoval, že se „šílení lidé na Západě" uchází o změnu režimu v Zimbabwe, poukázal na probíhající válku proti Libyi, kde se rebelové podporování NATO snaží shodit demokratickou vládu Jamahirye a zabít historického lídra Muammara Kaddáfiho.

 

  • mugabe
V pondělí mluvil v areálu Národních hrdinů během oslav boje za svobodu v roce 1980. Prezident Mugabe také zopakoval své potřebu předčasných voleb a vyzval k ukončení vlády země a jeho oponenty nazval „zaprodance posedlé ďáblem", protože se obrací na Západ pro pomoc. „Dnes je den k vypuzení těchto démonů". řekl prezident Mugabe.

Nařídili Zimbabweanům, aby si dávali pozor na ty, kteří se uchází o změnu režimu v Zimbabwe, a nazval NATO teroristickou organizací, která se nijak neliší od Talibanu a Al-Kájdy.

„Takže máte šílené lidi v Evropě. Šílence, kteří odmítají a nepřijímají pravdu a staví se proti mezinárodnímu zákonu." řekl prezident 20 tisícovému davu.

„Podívejte se, co dělají v Libyi."

„Nestydí se, že chtějí zabít Kaddáfiho....záměrně házejí bomby na jeho rodinné rezidence."

„NATO ztratilo svou legitimaci, stalo se teroristickou organizací a mějte na pozoru, že tohle můžou udělat jakékoliv jiné africké zemi. Pořád musíme být ve stavu pohotovosti."

„Chtějí zabít Kaddáfiho. Je fakt, že zpabili některé z jeho dětí."

„Když to dělají záměrně, tak je to přesně to, co dělají Taliban a Al-Kájda – jaký je rozdíl mezi tím, co dělá NATO a co oni?"

„Proto říkám, že NATO je teď teroristická organizace. Staví se proti mezinárodnímu právu."

Prezident Mugabe také v pondělí sliboval odvetu proti západním zemím, které na Zimbabwe uvalily nelegální sankce.

„My jsme se jich nedotkli." řekl prezident více jak 400 britským společnostem operujících v Zimbabwe. „Ani zítra jim nebudeme žádnou hrozbou."

„Nevšimají si našeho pláče. Proč potřebujeme společnosti jako Rio Tinto? Jestli pokračují v těžbě, pak musejí přijít sankce."

Řekl také, že národ uvítá investování ze zemí, které při Zimbabwe stojí, jako třeba Čínu, Rusko, Indii a Kubu.

http://mathaba.net/news/?x=628946

zdroj

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře