Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nigérie se snaží vstoupit do skupiny BRICS a posílit spolupráci s Ruskem

Podle prohlášení nigerijského ministra zahraničí Yusufa Tugara země tento proces provádí po rozsáhlé interakci s různými zájmovými skupinami a národními organizacemi.

Nigérie hodlá požádat o vstup do skupiny BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Rusko) po dokončení nezbytných vnitřních procedur.

  • nigerie-se-snazi-vstoupit-do-skupiny-brics-a-posilit-spolupraci-s-ruskem

Podle prohlášení nigerijského ministra zahraničí Yusufa Tugara země tento proces provádí po rozsáhlé konzultaci s různými zájmovými skupinami a národními organizacemi.

Tugar také zmínil zájem Abuji o rozvoj vojenské a technické spolupráce s Ruskem v různých oblastech.

Jeho prohlášení přišlo po schůzce s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem, který řekl, že vzájemná spolupráce ve vojenské oblasti se datuje již mnoho lety.

Stejně tak Tugar ujistil, že Nigérie neustoupí tlakům vyvíjeným Západem kvůli její spolupráci s Moskvou, a zopakoval, že nepřijme diktáty ze zahraničí.

Během 15. summitu BRICS členové diskutovali o rozšíření členství ve skupině o rozvíjející se ekonomiky, jako je Saúdská Arábie, Egypt, Írán, Spojené arabské emiráty a Etiopie.

Snahou je, aby toto opatření diverzifikovalo a zvýšilo vliv bloku na světové dění.

Fuente: https://espanol.almayadeen.net/noticias/politica/1829339/nigeria-busca-unirse-al-grupo-brics-y-fortalecer-cooperaci%C3%B3n

+ VIDEO --------------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře