Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

NATO v Tripolisu bombarduje civilisty

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • letadlo

Přišla jsem sem, protože jsem chtěla vědět pravdu. Pochopila jsem, že to co slyším z US médií je zatíženo propagandou, která je použita na ovlivnění způsobu jak lidé přemýšlejí o tom, co dělá Pentagon. No a to se momentálně děje v souvislosti s NATO. Tak jsem sem přišla s delegací žurnalistů posbíraných napříč USA a s jedním novinářem z Jižní Afriky. Chtěli jsme zjistit, co je pravda, a později o ní říci lidem, kteří nás budou chtít poslouchat.

 

Podívejme se do Libye, živě, prostřednictvím bývalé prezidentské kandidátky a kongresmanky Cynthie McKinney, která se knám připojuje z Tripoli.


Co tam děláte v těchto nebezpečných časech?

Přišla jsem sem, protože jsem chtěla vědět pravdu. Pochopila jsem, že to co slyším z US médií je zatíženo propagandou, která je použita na ovlivnění způsobu jak lidé přemýšlejí o tom, co dělá Pentagon. No a to se momentálně děje v souvislosti s NATO. Tak jsem sem přišla s delegací žurnalistů posbíraných napříč USA a s jedním novinářem z Jižní Afriky. Chtěli jsme zjistit, co je pravda, a později o ní říci lidem, kteří nás budou chtít poslouchat.

Co tedy je pravda, o níž chcete mluvit? Víme o náletech NATO na čistě vojenské cíle, můžete to potvrdit?

ABSOLUTNĚ NE! Byla dokonce zasažena univerzita. Univerzita Al-Fateh, před tím známá pod jiným jménem. Dva posluchači univerzity byli zasaženi, a měla jsem také možnost mluvit s děkanem pro politické vědy, který byl rozzlobený. Rozzlobený tak, že se skutečně třásl od hněvu, proto, co se stalo s jeho univerzitním kampusem. Navštívila jsem nemocnici El Khadra, video materiál je dostupný na www.wbaix.org, kde můžete vidět to co i my, protože nám bylo umožněno filmovat pacienty v nemocnici.

Viděli jsme pacienta, který nám nemohl říct svůj příběh, protože byl stále v šoku. Viděli jsme pacienty s poraněními od velmi specializovaných zbraní. Takže je velmi důležité dozvědět se více i o tom, jaké zbraně se zde používají.

Promiňte nemáme mnoho času, mluvíte o speciálních zbraních, je slyšet hodně spekulací o použití zbraní využívajících ochuzený uran v Libyi, existuje nějaké svědectví i o tomto?

Mohu vám dát pouze informaci od členů mé delegace, a mohla jsem také mluvit s osobou z USA, která má znalosti o těchto zbraních na úrovni odborníka, s bývalou geofyzičkou, L. M., která mi řekla, že pokud je v přítomném prachu (následně přímo v ústech) detekovatelná kovová chuť, tak ochuzený uran je použit s největší pravděpodobností. Na základě pozorování mou skupinou, zvláště v jeden den, kdy jsme tu měli 89 výbuchů, kovová chuť byla potvrzena.

Promiňte nemáme už víc času, musíme končit ....

(Ochuzený uran - se používá z důvodu své vysoké hustoty, asi 1.7 krát vyšší než má olovo, jako hrot tankových střel, nebo balistických raket a podobně, což zabezpečuje podstatně výraznější průraznost takové munice. Jeho použití je ilegální a kontraverzné z důvodu extrémní toxicity s dlouhotrvajícími následky).


Zdroj:
Russia Today

Facebook komentáře