Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Koronavirus: Mnoho povyku pro nic? Nebo něco nevíme?

Michal Brand

Koronovarius dorazil do Evropy. Zejména Itálie je zasažena a je zatím nejvíce postiženou zemí Evropy. Celková čísla nakažených lidí a úmrtí ale zatím nedávají seriózní důvody k vážným obavám.
Údaje z Číny bylo možné považovat za uměle podhodnocené a bylo možné a dokonce irealistické předpokládat, že čínská vláda zamlčuje skutečný rozsah krize. Nepřímé signály, jako například drastická opatření (karanténa pro desítky milionů lidí, uzavřená města, vylidněné ulice, bezpečnostní složky pořádající opravdové hony na kohokoli, kdo porušil zákaz vycházení a sdružování se, a nebo nemá masku apod.), to vše ukazovalo, že jde o velice vážnou epidemii velice nebezpečného viru.

 • koronavirus-mnoho-povyku-pro-nic-nebo-neco-nevime

 

Údaje z Itálie, která je s výjimkou Íránu viditelně nejvíce postiženou zemí celého „ne čínského světa“, nebo přinejmenším celého západního světa, ani údaje z Itálie tedy neukazují na žádnou závažnou epidemii nebezpečného viru. Ať to zní, jak chce cynicky, počty mrtvých jsou tak nízké, že větší úmrtnost je na každoroční sezónní chřipku. A to italská vláda ani nepřistoupila na tak drakonická a tvrdá opatření jako vláda čínská.

Je pravdou, že jedním z faktorů ve hře může být vyšší nebezpečnost viru pro asijskou populaci, asijskou rasu. (Rasa je sice rozhodnutím soudruhů z NDR neexistující věc, ale v reálném světě lidské rasy existují. A stejně tak existují geneticky dané rozdíly mezi rasami, ba dokonce i mezi národy. I kdyby soudruzi z NDR již nikdy neudělali žádnou další chybu, řečeno slovy z Pelíšků. A i kdyby soudruzi z NDR přijali ne jednu, ale tisíc deklarací. https://www.uni-jena.de/en/190910_JE_en.html )

Nicméně, zatím se zdá, že mimo Čínu je nakažlivost viru a úmrtnost na nCoV2019 velice nízká. Úmrtnost v Číně je možná diskutabilní (k řadě indikací, proč by počet mrtvých v Číně mohl být podstatně vyšší, než uvádí oficiální údaje, viz moje předchozí články k tématu, i články ostatních autorů.)

Je nCoV2019 biologická zbraň zaměřená proti asijské populaci?

Otázka startu, původu koronaviru jsou v oficiálních médiích předmětem čím dál zmatečnějších „informací“.

Známé video údajné Číňanky okusující netopýra z netopýří polévky je s největší pravděpodobností fake propagandy. Aby to bylo jasné – je to s největší pravděpodobností dezinformační video, fake vyrobený na Západě za účelem poukázání na Čínu jako původce a na vytvoření kouřové clony (která má skrýt skutečného původce?)

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=GW5eZ2dEPhI

Když se podíváte pozorně na to video – a pozornost je jako vždy velice potřebná, když jde o jakoukoli informaci z mainstream medií – údajná Číňanka tak nějak nesměle pokusuje křídlo netopýra. Což je samo o sobě divné, protože to je jako kdybyste u pečínky z páva nesměle okusovali paví brka, kterými je upečený páv ozdoben. Netopýr totiž má blanitá křídla a mává jimi za pomoci silných svalů na zádech a v ramenou. Na křídlech samotných není prakticky žádná ukousnutelná tkáň. Číňanka na videu také nic neukousne a netopýra odloží. Video končí.

Důležitější je, že netopýří polévka není specialitou Wuhanu nebo Číny. Netopýří polévka je specialitou na ostrově Palau, který byl do roku 1994 pod správou USA, jen mimochodem. (Ještě že ne pod správou Ruska nebo SSSR, to by bylo zase řevu, že tam mužici nedokázali přinést ani kulturu. A za epidemii koronaviru by mohl hned Putin.) https://cs.wikipedia.org/wiki/Palau

Tady jsou Filipínci na Palau pochutnávající si na netopýří polévce: https://www.youtube.com/watch?v=9QZQvilamzQ

A tady dokonce z nějakého amerického televizního pořadu „cestovatel za kulinářskou exotikou“ z USA: https://www.youtube.com/watch?v=MwfF-cYPgHY

(Moc mu to nešmakuje, ale sní z netopýra mnohem více než Číňanka z proslulého videa).

Nebo třeba zde další západní cestovatel vychvalující netopýří polévku: https://www.youtube.com/watch?v=hd4cKFwm1cQ

A tenhle si na tom pošmáknul nejvíce ze všech. A to je prosím pořad „Best Ever Food Review Show“.

Třetím faktorem, proč považuji za fake uvedené video „Číňanka jí netopýra v polévce, podívejte, co se tam v té Číně žere, tím to začalo“ je skutečnost, že to video jsem našel na mnoha místech na internetu. Ale ani jeden odkaz na původní zdroj. Ani jeden. Nikdo neuvádí – nebo jsem to ani přes pečlivé pátrání nenašel – nikdo neuvádí link na twitter nebo facebook uvedené (údajné) Číňanky nebo jejího přítele, kamarádky apod. Nikdo neuvádí ani její jméno.

Celkově shrnuto – video Číňanky pojídající netopýra není možné vystopovat k původnímu zdroji. V současné epidemii koronaviru se Číňané veřejně s uvedením vlastního jména a místa bydliště kají za takové drobnosti, jako že hráli karty se sousedy (a tím porušili zákaz kontaktu s lidmi; i když nejsou nakažení, tak tento zákaz během epidemie nCoV19 fakticky platí pro všechny, kromě nejbližší rodiny), tak nikdo neukázal onu Číňanku, která prý snědla netopýra. Na videu je jasně vidět, že uvedená žena vůbec neví, co s tím, neukousne si ani kousíček a celé to vypadá, jako když ožužlává gumovou atrapu.

Jediná skutečná Číňanka, která se prokazatelně zamotala do ochutnávek netopýřích polévek, je čínská blogerka („influencerka“). Ta se veřejně omluvila za video, na kterém pojídá netopýra z polévky. Západní média ihned měla titulky „ Dívka s netopýří polévkou prolamuje mlčení“ s komentáři, jak znetopýří polévky vznikla epidemie atd.

Viz https://www.news.com.au/lifestyle/food/food-warnings/chinese-influencer-wang-mengyun-aka-bat-soup-girl-breaks-silence/news-story/63ef0cec5b6d448d1843e2e1bcadb14d

Problém je, že to jednak není ta žena, která žužlá (gumového?) netopýra na „virálním“ videu bez vyhledatelného, známého originálního zdroje. A další problém je, že se tato „influencerka“ omluvila za video, které natočila v roce 2016, tedy ne v roce 2019, kdy epidemie koronaviru začala ve Wuhanu. Natočila to video na ostrově Palau. Který, jak jsem již naznačil výše, není u Wuhanu, natožpak u wuhanského tržiště. A, jak je absolventům jiných škol než inkluzívních již dávno jasné, ostrov Palau není dokonce ani v Číně. Mimochodem, tady vidíte, jakými nesmysly se mohou idioti a idiotky dnes uživit na sociálních sítích a internetu – tahle osoba se živí tím, že točí videa ve stylu „žeru netopýří polévku“.

Po nepovedené story „Číňané jedí netopýry a z toho se nakazili koronavirem“, jsme měli story „Číňané jedí hady, kteří jedí netopýry; takže se had nakazil od netopýra a Číňan od hada“. Pak do toho ještě v rámci kouřové clony byli zamotáni luskouni dovezení z Afriky, kteří zřejmě byli uloveni v Africe, propašováni do Číny, tam mrtvý luskoun snědl hada, který předtím snědl netopýra; netopýr nakazil hada, had luskouna, luskoun Číňana. Pak se na scéně objevili zase netopýři, zase hadi a tak dále a tak dále v rámci obvyklé strategie lhářů „když jste přistiženi u očividně nesmyslného tvrzení, pokračujte a kupte nesmyslná tvrzení tak rychle, až se v tom všem už nikdo nevyzná“.

Podle mého názoru je velká řada fakt, která ukazují na velice pravděpodobný původ koronaviru nCoV2019 v tajných bio-laboratořích. Čas od času se podobná spekulace objeví i v západních médiích, kde je vždy ukázáno na Čínu jako původce. Varianta nCoV2019 jako uměle vyrobené biologické zbraně je podle mého názoru velice pravděpodobná a označování této teze za „konspirační teorii“ jen ukazuje na neexistenci solidních protiargumentů u oponentů zmíněné teze nCoV2019 jako bio-zbraně.

Podrobně jsem k tomuto tématu uvedl řadu argumentů a fakt v předchozích článcích na toto téma:

Koronavirus - jaká hra se hraje

Koronavirus - jaká hra se hraje II

Koronavirus – Skutečný počet mrtvých

Historický exkurs - Pokusy USA na lidech

Warning ! Tohle není rýmička!

Koronavirus – biologická zbraň

Zde bych z dříve uvedených zmínil znovu jen několik nejdůležitějších:

 1. Pozornost jakou strategický dokument americké zahraniční politiky „Rebuilding the America’s Defence“ věnuje nutnosti, aby USA vyvíjely biologické zbraně zaměřené na specificky určené genomy (tedy biologické zbraně specificky účinné k zabíjení předem určených ras, národů, etnických skupin):

  And advanced forms of biological warfarethat can “target” specific genotypes may transform biological warfare from the realm of terror to a politically useful tool.

  Tedy:

  A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.

  Zdroj: https://archive.org/details/RebuildingAmericasDefenses

  (Web Project for New American Century, www.pnac.org už zmizel. Asi autoři vědí proč.)

  Případně zde

 2. http://www.visibility911.org/wp-content/uploads/2008/02/rebuildingamericasdefenses.pdf

Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV

3.

Výzkumem koronaviru a viru HIV se zabývala mj. kanadská laboratoř s nejvyšším utajením. Tuto laboratoř vedl Dr. Plummer. Pracovali v ní čínští vědci, kteří mj. objevili lék na ebolu. Ale náhle byli vyhozeni bez oficiálního důvodu. Podle amerických nezávislých zdrojů prý ukradli z kanadské laboratoře koronavirus. Prý pro čínskou laboratoř ve Wuhanu, která se z ukradeného, kanadského, tedy jistě zcela neškodného, humanitárního a pravdoláskového koronaviru pokusila vyrobit čínský nehumánní zabijácký virus. Jak vidíme, tak zabijácký virus úspěšný zejména proti Číňanům, což je trochu zvláštní, že by se Čína připravovala na válku proti USA výzkumem a výrobou zbraní proti Číňanům. Mě to tedy zvláštní přijde, ale znáte mne – já jsem věčný kverulant a šťoura, kterému se furt něco nezdá a pořád se ptá „Proč? Jak to? A nevylučuje se to navzájem?“ a podobné otázky xenofoba, sexisty, rasisty, neonacisty, komunisty, ruského trolla, islamofoba a homofoba a kdecofoba. :-)

Dr. Plummer zkoumal koronavirus a mechanismus, jak virus HIV oklamává imunitní systém. Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. Poté, co vypukla epidemie koronaviru ve Wuhanu, Dr. Plummer umřel v Keni za nijak nespecifikovaných okolností. Pokud byl Dr. Plummer tvůrcem nCoV2019 jako mixu běžných koronavirů a HIV, už to nemůže nikomu prozradit.

4.

Ve Wuhanu se i za účasti početné delegace USA konaly na konci října 2019 celosvětové armádní sportovní hry.

V listopadu tam vypukla epidemie koronaviru.

Koronaviru, který se zkoumal v kanadské laboratoři. Pod vedením odborníka na koronavirus a HIV, Dr. Plummera.

Rasově zaměřené biologické zbraně?

Když už tedy hovoříme o tajných laboratořích na armádní biologický výzkum, můžeme zmínit i tajné laboratoře USA mimo území USA.

USA po rozpadu SSSR převzaly celou řadu tajných vojenských výzkumných a výrobních facilit v oblasti zbraní hromadného ničení. Po rozpadu SSSR USA převzaly například továrnu na výrobu Novičoku, jedinou továrnu na výrobu Novičoku v bývalém SSSR. Kdo by si snad nevzpomněl – novičok je ta nervově paralytická bojová látka, kterou byl údajně otráven Skripal a jeho dcera Julie. O Novičoku na Západě neměl nikdo ani tušení, než s ním Putin ze svých tajných zásob ukrytých v Kremlu v koupelně otrávil Skripala. Autor Novičoku tedy sice odešel do USA, kde o Novičoku vydal knihu několik let běžně prodávanou na Amazonu, ale ani tak na Západě o Novičoku nikdo neměl ani tušení až do kauzy Skripal.

No a továrna na výrobu Novičoku samozřejmě nebyla jediná akvizice USA v oblasti zbraní hromadného ničení.

Přehlednou mapu amerických biologických laboratoří Pentagonu v zahraničí lze nalézt zde: https://www.sott.net/image/s22/446457/full/1_3_768x496.jpg

Oficiální zpráva pro Kongres, potvrzující aktivity a dlouhodobý program Pentagonu v oblasti „výzkumných laboratoří“ v oblasti biologických „hrozeb“ (zbraní) a to zejména v Gruzii, Kazachstánu, na Ukrajině a dalších postsovětských republikách, zpráva potvrzující převzetí bývalých sovětských vojenských laboratoří v oblasti biologických zbraní pod kontrolu USA (jistě jen z humanitárních a lidskoprávních důvodů, že?): https://fas.org/sgp/crs/nuke/R43143.pdf

Jistě jen náhodou se po otevření amerických výzkumných biolaboratoří v dotyčné oblasti objevují různé epidemie. Například Ebola v Západní Africe zrovínka v oblasti, kde se nachází americké výzkumné laboratoře. Nebo „písečné mouchy“ přenášející parazity a nemoci prostřednictvím kousanců. Mouchy, které dříve byly v Afghánistánu a Iráku (www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/660311.pdf ), se náhle objeví v Gruzii a ruském Dagestánu zrovínka poté, co Pentagon na dobrovolnících a v laboratořích v Gruzii zkoumá přenos parazitů a nemocí po kousnutí „písečnou mouchou“.

(http://web.archive.org/web/20180117221403/http:/www.ncdc.ge/Category/Article/1613)

Ale nehledejte v tom žádnou souvislost. S ničím nic nesouvisí, obzvlášť když to spolu očividně souvisí, ale moci se nehodí to přiznat.

Jistě jen náhodou Pentagon zkoumal v osmdesátých letech možnosti přenosu nemocí a parazitů na lidi pomoci bojového nasazení moskytů, včetně zkoušení různých metod rozprašování nakažených moskytů přímo v USA. Na vlastním obyvatelstvu a vojácích. A pak Pentagon v „zabezpečených“ biologických laboratořích bývalého SSSR v Gruzii zkoumá různé viry přenášené moskyty – a voilá – najednou se v Gruzii objeví moskyti. Přenášející Pentagonem zkoumané viry. Ale nijak to s ničím nesouvisí.

Mimochodem, američtí pracovníci těchto tajných biologických laboratoří v Gruzii a na Ukrajině mají – chvíle napětí – diplomatickou imunitu podle dohod uzavřených USA. Úplně se mi příčí napsat „podepsaných USA s Gruzií a Ukrajinou“, protože to jsou „dohody“, které USA dohodnou vždy za obě strany.

(Když už jsme u těch dohod – slavná kapitulační, ehm, mírová dohoda USA s Talibanem je úžasným příkladem „čestnosti“ politiky USA – vláda Afghánistánu dostala jiné znění této dohody, než jakou dostal Taliban. USA si s vládou Afghánistánu odsouhlasily jednu dohodu a s Talibanem podepsaly USA úplně jinou dohodu. Je čím dál jasnější, jak to myslel Kissinger, když řekl, že být nepřítelem USA je nebezpečné, ale být přítelem USA je smrtící. https://www.reuters.com/article/us-usa-afghanistan-taliban-prisoners/differing-u-s-documents-helped-fuel-afghan-prisoner-dispute-idUSKBN20Q01D Ale to jen tak mimochodem, pro pobavení, mé milé publikum.)

Americký masový sběr DNA Číňanů

Před několika lety propukl „drobný skandál“, který byl rychle zameten pod koberec ve „svobodných“ médiích Západu. Američtí vědci v rámci „výzkumu kašle u venkovského obyvatelstva Číny vlivem znečištění ovzduší“ odebírali statisícům Číňanů vzorky DNA – bez jejich vědomí, bez jakéhokoli jasného vysvětlení. Když okolo toho vznikl rozruch z důvodu chápání takového jednání amerických „vědců“ jako neetického, USA se jako obvykle neomluvily. Jen prezident Harvardské univerzity se „omluvil“ jen ak mimochodem, pod čarou při přednášce v Pekingu studentům Pekingské univerzity.

Přehled několika článků informujících o tomto utajeném, podvodném sběru DNA Číňanů vědci z USA zůstal zachován v archivu:

 https://web.archive.org/web/20030506122433/https://ahrp.org/infomail/0402/april10a2002.htm 

A jeden i zde

http://www.chinadaily.com.cn/en/doc/2003-09/25/content_267233.htm

Americká „omluva“  https://www.thecrimson.com/article/2002/5/17/summers-apologizes-for-research-in-china/

„A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.“

Zahraniční politika USA se má podle základní strategie orientovat mj. na vývoj a získání biologických zbraní zaměřených specificky přímo na určené rasy, národy, etnické skupiny (viz výše). Zároveň USA tajně a pod podvodnými záminkami sbírají DNA statisíců Číňanů. A v roce 2019 se objeví virus, který jak se zdá, se velice dobře šíří a je smrtelný především mezi čínskou populací, konkrétně mezi čínskými muži. Jde o virus, který zkoumal Dr. Plummer. Stejně jako zkoumal i virus HIV. Jehož sekvence nCoV2019 obsahuje. Po vypuknutí epidemi nCoV2019 Dr. Plummer umírá za neznámých okolností. Hmm. Ale určitě nic s ničím nesouvisí.

Sběr vzorků DNA Rusů

Před lety proběhla i našimi médii informace, že se Putin „podivuje“ tomu, že neznámé zahraniční organizace se snaží v Rusku sbírat vzorky DNA obyvatelstva. Na iDnesu to v diskusi vedlo k ohromné řadě „vtipů“ o zkoumání primitivnosti ruských mužiků a podobných duchaplných „vtipností“ od ubožáků, kteří si vlastní mindráky léčí nenávistí vůči Rusku a pohrdavými komentáři na adresu Rusů dle hesla „sám jsem nula, ale když na někoho plivnu, budu menší nula“.

Ale mě ten pokus USA o sběr DNA Rusů a ruské odmítnutí této snahy USA začínají nějak dávat smysl.

Zdroje:

 

https://www.rt.com/news/408274-putin-bio-samples-harvesting/

 

https://www.rt.com/usa/397883-us-airforce-russian-rna-sample-tender/

 

https://www.mintpressnews.com/putin-questions-us-air-force-dna-collection-ethnic-russians/233946/

(A najdete i spoustu dalších zdrojů).

Zajímavé je, že vzorky DNA prováděly US Air Force, americké válečné letectvo. Dokonce inzerovaly svůj zájem o vzorky DNA od Rusů.

„A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.“

Nějak to dává čím dál větší smysl.

Epidemie nCoV2019

Když se podíváme na současnou epidemii koronaviru nCoV2019, virus se sice poměrně dobře šíří, ale úmrtnost je poměrně nízká. Celkový počet mrtvých přes 3000 zní hrozivě v titulcích novin, ale opravdu je naprosto zanedbatelný i v porovnání s běžnou chřipkou.

I přesto jsou média v módu „Konec světa za pět minut, nebo nejpozději zítra ráno“.

U médií to je i částečně pochopitelné – špatné zprávy nejlépe prodávají „noviny“ a „TV zpravodajství“. Je také možné, že se politici nechávají pasivně vláčet, kam je táhne zfanatizovaný a davové psychóze podlehnuvší lumpen-dav novinářů. Pokud to tak je, pak je to velice smutná zpráva o stavu „elit“ západní civilizace. Máme tu hloupé, nic nechápající, psychotické a hysterické novináře, kteří píší cokoli, co má chytlavý titulek.

A tak tupě opakovali lži o iráckých zbraních hromadného ničení a „nezvratných důkazech“ jejich existence. Tupě opakovali lži o kauze Skripal a „ruských agentech vraždících ve Velké Británii nejsmrtelnější a nejméně účinnou nervově-paralytickou látkou na svět, protože každý zasažený přežije, pokud tedy není morče“, že?

Tupě opakovali lži o pokorných, tichých a vděčných syrských lékařích, inženýrech a doktorech věd ze Somálska a Afghánistánu, kteří jsou sice jeden vedle druhého univerzitně vzdělaní, ale zároveň jsou jeden vedle druhého nešťastný, opuštěný nezletilý sirotek, kterého by soudružka Šojdrová v jeho dle fotek v průměru pětatřiceti letech ihned adoptovala – tedy do nějaké cizí rodiny, ne do té svojí, jestli nějakou má. Sakra, to jsem si neověřil, jestli soudružka Šojdrová má nějakou rodinu. A ani nevím, jaký má rodinný život, když jí dospělí muži ve vojenském věku a očividně s vojenskými a kriminálními zkušenostmi připadají jako vhodní k „adopci“. Možná by také měli ti muži sirotci ve vojenském věku s bohatou minulostí hajat š maminěčkou v poštýlečce, aby še nám něbáli v noči, kdiž chuďáčči žažili tu stlašnou válečku v šýrii, ne? ;-) :-D

Máme tu hysterické, pomatené a zcela iracionální aktivisty, pologramotné „mesiáše záchrany klimatu“, fašistické bojovníky proti fašismu z Antifa, bojovnice za ženská práva, které bojují za „právo“ muslimů beztrestně znásilňovat a bít ženy atd. Máme tu pseudo-elitu lepšolidí, kteří jsou jen navoněnou bídou a s uslintanou pusou zírají k panskému stolu soukromých letadel, jachet, sídel za desítky milionů dolarů, rolls-royceů, hodinek Pattek Phillippe a jiných snů upocených zahypotékovaných „manažerů“ a stejně zahypotékovaných a snů kdykoli nahraditelných vyšších manažerů. A ve své upocené touze dostat se k panskému stolu, kam je stejně nikdo nikdy nepozve, opakují cokoli, o čem si myslí, že se od nich očekává. A vlastně stejně se chovají i politici.

A tak tu možná máme koronavirus, který je méně nebezpečný než rýma nebo běžná chřipka, ale mediální hysterie z ní vytvořila Epidemii s velkým E.

Když byly zprávy pouze z Číny, dalo se to pochopit. Čína opravdu přijala drastická opatření srovnatelná s válečným stavem. Zejména při rozumném předpokladu zamlčování nepříjemných fakt čínskou vládou, tato situace vypadala – a říkám sebekriticky, že i pro mne – vypadala jako opravdu vážná epidemie zabijáckého viru. Zatloukání dveří bytů nakažených z venku, zásahové jednotky zatýkající kohokoli bez roušky, zprávy o provozu krematorií 24/7, celá města a oblasti s desítkami milionů obyvatel v karanténě a pod zákazem vycházení 24/7... Ale nakonec ani zprávy z Iránu, ani z Jižní Koreje, ani ze Singapuru, natožpak zprávy z Evropy neukazují na opravdu vysoce nebo třeba jen nebezpečně smrtelný virus.

Takže možná, že šlo o zbytečné obavy. Novináři potřebovali příběh. Čínská vláda se nechtěla nechat vláčet v západních novinách. Rozpoutané hysterii podlehli i západní politici a obyvatelstvo. Možná že to tak bylo.

Pozn.: Mimochodem, zatím to vypadá, že nejmenší hysterii zatím podléhají Češi. Češi více vtipkují než nakupují masky. Češi jsou prostě známé smějící se bestie řečeno slovy Reinharda Heydricha. Po něm by mohlo být pojmenováno také nějaké náměstí v Praze v rámci politiky Pirátů „hlavní je všechny ostatní národy nasrat a popudit proti České republice, aby nás Piráty v Bruselu a v Berlíně pochválili“.

Možná že v kauze nCoV2019 šlo jen o skrytými mocenskými elitami vítaný katalyzátor startující ekonomickou mega-krizi, která znovu – ostatně jako v posledních desetiletích vždy – ožebračí výhradně střední třídu (chudí nemají o co přijít a bohatým , těm opravdu bohatým, ultra bohatým, kteří nejsou ani ve Fortune 500 nejbohatších jak jsou super bohatí, těmto opravdu bohatým stejně žádné ztráty nehrozí, protože o cokoli přijdou, to jim stát nahradí dvojnásobně na účet všech ostatních).

Anebo špičky moci vědí něco, co my nevíme.

Co by mohlo být rizikem?

Co by mohlo být skrytým rizikem doposud zcela mizivě škodlivého koronaviru?

 1. Globální ekonomická megakrize

  Ta vypadá velice slušně nastartovaná. Kolaps prodejů všeho, kromě roušek, zasáhl nejen čínskou ekonomiku, ale samozřejmě i všechny mezinárodní a nadnárodní firmy. Nedostatek řady komponentů i finálních výrobků od čínských dodavatelů nebo od čínských výrobních kapacit západních firem dopadne na prodeje nadnárodních firem i mimo Čínu.

  Cestovní ruch bude zřejmě postižen minimálně celý letošní rok, i pokud se situace uklidní během nejbližších týdnů. Jinak bude postižen dlouhodobě, možná na roky. Letecká doprava bude čelit brutálnímu propadu pro letošek, možná i střednědobému poklesu (možná až na dva, tři roky) na třebas polovinu nebo třetinu před-koronavirových úrovní. Hotely budou mít tvrdé časy. Výrobce letadel nečeká dobrý rok, minimálně rok, btw. Jestli vlastníte akcie Boeingu nebo Airbusu, tak si myslím, že nemáte úplně zdravé portfolio. Ale jestli je nevlastníte a jste hráč, můžete zvážit jejich nákup – část třeba hned, část po případném dalším propadu.

  Hlavním problémem ale zřejmě budou spíše narušené vazby uvnitř ekonomiky. Myslím naturální, věcné vazby – „do výrobku X patří součástky A, B, C atd. každá z nich potřebuje k výrobě y dalších věcí atd.“ a když jedna jediná součást tohoto složitého mechanismu zkolabuje (dodávky čipů do mobilů z Číny například), tak prostě chybí celý výrobek. Na přesně takovém problému nefungoval socialismus – vždycky něco chybělo, aby se dalo něco sestavit celé. (Jako ve filmu Na samotě u lesa „To máte kolečko, hrábě, krumpáč, motyku,....“ a pak ta návštěva v železářství „máte ....? taky nemáte... a máte ....?“).

  Krutě ironické je, že takovouto finanční krizi (americká burza zažila jeden z nejhorších týdnů své historie, i tak bohaté na krachy a paniky) a dokonce i „věcně ekonomickou“, dodavatelsko-odběratelskou krizi může vyvolat nejen skutečně smrtící epidemie, ale klidně i pouhý přízrak, fata morgána smrtící epidemie.

 2. Mutace viru do opravdu nebezpečné formy

   

 3. Virus může zmutovat. A může se stát opravdu zabijáckým.

  První mutace se již objevila, ale zatím se nezdá, že by šlo o zásadní zlom doposud mizivé „účinnosti“ koronaviru. Jako biologická zbraň by zatím nCoV2019 působil dosti rozporně. Nízká úmrtnost by normálně ani neměla motivovat vlády k zastavení života společnosti, jako k tomu došlo v Číně.

 4.  

  Škody napáchané opatřeními proti šíření koronaviru v Číně jsou zatím větší, než škody, jaké by zřejmě napáchal virus při normálním, „neválečném“ přístupu k epidemii viru s úmrtností nižší nebo maximálně stejnou jako u normální chřipky.

 5.  

  Jedině že by byl virus opravdu vysoce smrtelný právě a výhradně proti čínské populaci a čínská vláda to úspěšně zatajila. A v jiných zemích je virus mnohem méně škodlivý a nebezpečný, včetně Íránu nebo Itálie. Pak by to jistě byl ten užitečný politický nástroj, o kterém snili stratégové dosavadní americké mezinárodní politiky. A byl by to velice účinný nástroj – Čína je ochromena. Vojensky i ekonomicky. Sociálně. Situace může vyústit i ve společenský chaos, sociální nepokoje, „barevnou revoluci“. Tahle by se mohla jmenovat „netopýří revoluce“. Nebo „polévková revoluce“. ;-)

 6.  

  Nicméně, pro nás je rizikem mutace viru do formy zabijáckého viru, vysoce virulentního, vysoce přenosného a s vysokým, nebo alespoň 2-3 násobným procentem úmrtí.

  Druhým rizikem je pak nestabilní globální „pořádek“ v případě kolapsu Číny a posílení dominantního a bezohledně dominantního postavení USA v důsledku kolapsu Číny.

 7. Skrytá, dlouhodobá účinnost viru

Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. I osoby vyléčené z nCoV se mohou znovu nakazit, podle dostupných oficiálních informací. Nebo v nich koronavirus přežívá i po „vyléčení“, po ustoupení symptomů, a může znovu „zaútočit“ později. Třeba o několik týdnů později. Nebo později o několik let.

Podobným případem je průběh nemoci bakteriálního původu - Syfilis. Syfilis prochází třemi zcela rozdílnými fázemi. A fatální, terciární fáze, mlže přijít až 40+ let po původní nákaze, mnoho let po odeznění příznaků primární i příznaků sekundární fáze nemoci. Syfilis navíc po odeznění primární a sekundární fáze prochází i latentní fází, která může být bez příznaků. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/Syfilis

Virus HIV, způsobující AIDS, má inkubační dobu 2-6 týdnů. Po ní přichází období akutních příznaků – velice podobných chřipce. (Oh.) Pak přichází latentní stádium, kdy nakažený nepociťuje vůbec žádné příznaky. Latentní fáze trvá přibližně deset let. Pak přichází fatální zhroucení imunity. 

https://cs.wikipedia.org/wiki/AIDS

Virus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV. Nákaza má průběh podobný chřipce. Jako u HIV.

Má koronavirus nCoV2019 ještě něco podobného s HIV? (Navíc s děsivou vlastností přenositelnosti vzduchem?)

To proto čínská vláda zareagoval s takovou tvrdostí a rozhodností?

To proto ty vážné obavy a vysoká opatrnost mocných i západního světa?

Je koronavirus nCoV2019 až tak „užitečný politický nástroj“, řečeno slovy stratégů politiky USA?

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře