Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Iniciativa Vladimír Franz prezidentem: Jak skončila, jaká byla a jak vznikla.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Iniciativa byla příležitost, projev příchodu nové éry, mind-hack a hlavně skvělý nápad.

  • iniciativa-vladimir-franz-prezidentem-jak-skoncila-jaka-byla-a-jak-vznikla

Iniciativa „Vladimír Franz prezidentem" oficiálně skončila činnost tuto sobotu 12.1.2013 úderem dvanácté hodiny večerní. Stalo se tak dle článku 9. zásad iniciativy.

Dle slov Vladimíra Franze byla Iniciativa VFP možností a příležitostí pro celý národ. Příležitostí ukázat morální hodnotu, a to jak národa, tak jednotlivců. Pan Franz není bůh-ví-jaký řečník, je vlastně rád, že je vůbec řečník, a ani mu to dle běžného mínění příliš nesluší. Pomineme li tyto dva atributy, je Franz poměrně slušným a velmi kultivovaným občanem s vysokou rezistencí vůči manipulativním technikám v politice běžným. Mnozí ho sice díky těmto atributům zatracují, ale jsou to pávě tyto, které všem umožnily projevit vlastní morální standardy. Lidé, kteří se nad ně dokáží povznést a hodnotit jádro člověka, jsou vskutku osvíceni a stejně tak jejich zem.

Celkový vzhled Vladimíra Franze není nezvyklý, pokud uvážím, že řečnické schopnosti pana Schwarzenberga jsou maximálně shodné a že mimika pana Zemana minimálně tak barvitá jako Franzovo tetování.

Iniciativa byla triumfem mládí a vítězstvím v prvním kole souboje Davida s Goliášem. Ukázala, že upřímná snaha několika desítek převážně mladých lidí dokáže vzbudit odezvu ve statisících a s rozpočtem cca. 400 000,- složeným z darů jednotlivých sympatizantů byla schopna konkurovat 20-ti milionovým kampaním financovaným z politických stran, mafie, strukturálních fondů, jiných mocností atd. Fenomenální byl rovněž ohlas v zahraničních médiích. Nejen že v rámci mediálního pokrytí prezidentských voleb v ČR patřilo 80% VFP, ale i jejich postoj vůči vzhledu Vladimíra Franze byl dle jeho slov podstatně kulturnější než od domácích. Což bohužel odráží současný stav naší kultury.

„Mladých" je poměrně zavádějící slovo, neboť nejstarší aktivní člence iniciativy bude odhadem brzy 80 let.

Iniciativa byla taktéž projevem příchodu nové éry. Dle tvrzení mnoha lidí 21.12.2012 přešla naše existence do nového věku. Podmnožina těchto lidí očekávala apokalypsu, nicméně dle mne se tato změna projevila podstatně jemněji. Projevila se jako hnutí v chápání kultury každého jedince, hnutí směrem k vyšší morálnosti. V období předcházejícím slunovratu začala být v našem národu znatelná touha po spravedlnosti a družbě.

Iniciativa VFP byla pravděpodobně nejsilnějším protipólem, který dal možnost průchodu energie z obyvatelstva, nemyslím si, že by šlo o projev ojedinělý ani konečný, pouze doposud nejsilnější. Dále si myslím, že nás v tomto ohledu čeká doba přinejmenším neklidná a domýšlím si, že by pan Franz řekl: „Zítřky jsou temné a cesta daleká, ale konci této cesty leží étos". Étosem je druhé Národní obrození.

Iniciativa byla mind-hack. Mind-hack systému, který krmí vědomí veřejnosti předříkaným obsahem a činí z ní ovladatelnou masu. Mind-hack médií, která ač by jakoukoliv snahu o popularizaci něčeho opravu přínosného potlačovala, se svou nenasytnou touhou po senzaci nebyla schopna odtrhnout od vzhledu Vladimíra Franze. Důležité ale je nezapomenout, že Vladimír Franz není jen „potetovanej týpek", ale je to i člověk vysokých morálních standardů a kandidát morálně převyšující kandidáty ve výsledku před ním.

Pravděpodobně v tom posledním případě byla Iniciativa VFP vynikajícím nápadem mladého člověka, který si jednoho večera řekl: „Podívej se na ty ksichty, to už by tam mohl být i Franz." A ač by se toto dalo nazvat stěžováním si, tentokrát to tak nebylo a způsobilo to pravděpodobně největší událost loňského roku. Na práci, kterou iniciativa odvedla, jsem hrdý, i přesto, že jsem se na většině jejích aktivit nepodílel. Jsem na její práci hrdý jako občan. Protože mi ukázala, že náš národ již není jen národ věčných stěžovatelů, ale jsou zde s námi i lidé, kteří jsou ochotni bojovat za to, co cítí, že je správné, a není jich málo. Ukázala, jakou hodnotu může myšlenka a jakou hodnotu mrháme, pokud ji nenásledujeme akcí. Obzvláště pokud cítíme, že bychom měli něco dělat...

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Guest 2013-01-23 12:33
Tento komentář byl smazán správcem
#1 Guest 2013-01-23 12:33
Tento komentář byl smazán správcem

Facebook komentáře