Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Národní demokracie k summitu NATO: Trváme na vyhlášení neutrality.

Ve dnech 8. a 9. července bude ve Varšavě probíhat summit NATO. Národní demokracie při této příležitosti varuje před šířením nepřátelských nálad vůči Ruské federaci i proti dalšímu rozšiřování aliance. Jedním ze stěžejních programových bodů národních demokratů bylo, je a bude kritika NATO a úsilí o neutralitu republiky.


Varšavský summit má schválit vyslání čtyř mezinárodních praporů do Pobaltí a Polska, jejichž vedení má být v rukou Američanů, Britů, Němců a Kanaďanů. V době vyhrocených vztahů Západu a Ruska to nelze vnímat jinak než jako hrozbu a eskalaci napětí. Jedná se nesporně o legitimní krok, avšak z dlouhodobějšího hlediska nemůže přinést zlepšení vzájemných vztahů. Západní země by si měly uvědomit, že Rusko pro mezinárodní společenství hrozbu nepředstavuje. Podobné kroky vedou leda k vytváření nových problémů a odvádějí pozornost od těch, které reálně existují, např. migrační krize, mezinárodní terorismus či v důsledku dlouholeté mylné západní politiky destabilizovaný Blízký východ.

  • narodni-demokracie-k-summitu-nato-trvame-na-vyhlaseni-neutrality

 

Oceňujeme nicméně vyjádření německé kancléřky Merkelové, podle níž lze trvalé bezpečnosti v Evropě dosáhnout jen při spolupráci s Moskvou. Slova a skutky se však v tomto ohledu zásadně rozcházejí. Západ by se měl přestat vměšovat do dění na Ukrajině, vzdát snahu o její umělé přičlenění k západnímu společenství a navázat konstruktivní spolupráci s členskými zeměmi Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti, ve které nejdůležitější roli hraje právě Rusko.

Existence NATO by se stala ospravedlnitelnou pouze za těchto podmínek:

1) naváže trvalé partnerství s Organizací Smlouvy o kolektivní bezpečnosti;

2) přestane být prodlouženou rukou americké administrativy a jejích hegemonistických plánů a

3) omluví se za zločiny, jichž se v minulosti dopustila (především za intervenci proti Jugoslávii, Iráku a Libyi).

Do té doby považujeme za jedinou správnou cestu pro Českou republiku vystoupení z NATO a vyhlášení neutrality po vzoru Rakouska, Švýcarska, Finska či Švédska.

Předsednictvo Národní demokracie

--
http://narodnidemokracie.cz/narodni-demokracie-k-summitu-nato-trvame-na-vyhlaseni-neutrality/
NÁRODNÍ DEMOKRACIE
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: 775 432 592
IČ: 69345473
č.ú.: 204040987/0300
www.narodnidemokracie.czwww.facebook.com/narodnidemokracie

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře