Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Euroskeptici řekli jasné NE Bruselu. A založili novou stranu

V České republice se rodí strana, která se ostře vymezuje vůči Evropské unii, multikulturalismu a pokrokářství. Vznikla 11. ledna na sněmu v Praze z již existující národně konzervativní strany Právo a spravedlnost a nese název „NE Bruselu – Národní demokracie" (ND). Nově zvolené vedení deklarovalo, že se hodlá účastnit již květnových voleb do Evropského parlamentu.

  • euroskeptici-rekli-jasne-ne-bruselu-a-zalozili-novou-stranu

Strana „má ambici sjednotit všechny protiunijní síly, a nabídne proto jednání všem euroskepticky zaměřeným subjektům. Vedení strany je připraveno otevřít kandidátku dalším politickým stranám, které sdílejí podobné přesvědčení," uvádí se v tiskové zprávě. ND vnímá nadcházející volby jako referendum o dalším setrvání v „bruselském vězení národů" a vyzývá k okamžitému vystoupení z EU.

Radikální program

Obnovení národní svrchovanosti považují národní demokraté za nutnost. Proto jsou i proti členství České republiky v dalších organizacích, které její samostatnost omezují. Odmítají účast v západních vojenských intervencích, které jsou vedeny jen v zájmu USA, případně Izraele, a jež mají vést k rozšíření jejich vlivu do dalších částí světa.

Požadují přísnou kontrolu zahraničních nevládních organizací, potrestání všech politiků, kteří pracují proti zájmům České republiky a jejích občanů, bezodkladné zastavení výprodeje státního majetku do zahraničních rukou s tím, že je třeba získat zpět to, co bylo prodáno. Národní demokracie jednoznačně žádá přísnou kontrolu přistěhovalectví a dlouhodobý pobyt na území ČR podmiňuje ochotou imigrantů přizpůsobit se většinové české společnosti.

Obrana národních tradic

Neméně podstatným bodem programu je ochrana tradičních křesťanských hodnot. Mezi ně patří i obrana rodiny proti rozkladnému vlivu pokrokářů, kteří se ji snaží rozbít. Jedním z nástrojů, které k tomu používají, je homosexualismus. Národní demokraté proto volají po zrušení registrovaného partnerství, po zákazu propagace homosexuality i adopce dětí homosexuálními páry. Stavějí se také proti potratům. Lidský život totiž musí být chráněn od početí až do přirozené smrti.

Strana navazuje na tradici prvorepublikové Národní demokracie, již založil první československý premiér Karel Kramář. Ten byl znám svou náklonností ke slovanským zemím a k Rusku. Podobnou orientaci má i strana současná. Démonizování Ruska odmítá jako ryze účelové. Zatímco Západ vede štvavou kampaň proti údajnému porušování lidských práv a svobod v Rusku, sama Evropská unie omezuje občany jednotlivých zemí v jejich svobodách čím dál víc. I proto národní demokraté požadují maximální svobodu slova, protože za svůj názor nesmí být člověk trestán.

V následujících týdnech hodlá strana představit kandidáty do evropských voleb, rozšířit a zpřesnit svůj program a zahájit řádnou činnost. Možná se tak v České republice rodí síla, která stane v čele odporu proti Bruselu, jenž výrazně sílí napříč evropskými zeměmi.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře