Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Válka s Íránem je součástí plánů USA

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • Iran
Návrh zákona o vojenských výdajích USA na příští rok předpokládá vojenské akce proti Íránu, - oznámil novinářům kongresman Dennis Kusinich. Jedná se o plán přesunu letectva a také značných sil vojenského námořnictva do regionu za účelem zahájení dlouhotrvající vojenské kampaně.

Do návrhu zákona o vojenských výdajích na rok 2013 už byla zařazena deklarace, jejíž součástí jsou vojenské akce v Íránu. Autoři dokumentu připouštějí možnost dlouhotrvající vojenské kampaně, jejímž cílem je neutralizace řady jaderných a vojenských objektů Íránu. Teď návrh zákona posuzuje sněmovna reprezentantů kongresu. Aktivní zásah vnějších sil, který způsobil chaos v zemích Blízkého východu, hraje Washingtonu do ruky, - je přesvědčen zástupce ředitele ústavu Kanady a USA RAV Pavel Zolotarjov.

„V podstatě vyvíjejí USA v tomto regionu dost bouřlivou aktivitu. Byli jsme toho svědky v Libyi, přesvědčily nás o tom události kolem Sýrie. V důsledku toho vznikl chaos, který se USA snaží zaměřit do roviny, která je pro ně výhodná. Nepřímo to ovlivňuje dodávky energetických zdrojů do zemí, které se stávají globálními lídry – do Číny a Indie. Když si USA neudrží své vedoucí postavení v důsledku ekonomických těžkostí, pak se objeví možnost zabrzdit konkurenty".

Prozatím je zahájení rozsáhlé operace jen málo pravděpodobné, ovšem jen zatím. Když ke konfliktu přece jen dojde, pak to nevyhnutelně vyústí ve vyhrocení vztahů s Ruskem, - soudí ředitel střediska geopolitických výzkumů Leonid Ivašov.

„Nevyhrotí se jen problém protiraketové obrany, ale i problém rychlého globálního úderu. Dostaneme se do stavu aktivní studené války. Geopolitická konfrontace je věčná, neskončí nikdy, avšak studená válka získá mnohem aktivnější podobu".

Kongresmani-demokraté mají za to, že válka s Íránem bude mít katastrofické následky pro USA a jsou proti návrhu zákona předloženého republikány. Což znamená, že šance na to, aby návrh ve své současné podobě prošel, jsou mimořádně malé, protože právě demokraté mají největší počet míst v senátu. Kromě toho už Bílý dům prohlásil, že hodlá tento návrh vetovat.

zdroj: http://czech.ruvr.ru/2012_05_18/75177480/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře