Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Oskar Krejčí: Špinavá válka v Libyi

  • libye2
První náznak neúspěchu jakékoliv západní vládní akce je fakt, že informace zmizí z mainstreamových medií. Tak je tomu i s válkou v Libyi. Ale nemějte obavy, vše pokračuje. Sice bez plánu, ale business as usual.

 

K 5. červenci počet vojenských letů NATO nad Libyi od 31. března konečně přesáhl 14 tisíc, z čehož 5285 letů bylo spojeno s bombardováním.

Ať to této zemi nikdo oficiálně neřekl, de facto je Česká republika ve válce s Libyí. Rozhodnutí tohoto typu jsou v Alianci přijímána konsensem, z toho vyplývá, že Česko bylo pro. Přes opakované dotazy poslankyně Kateřiny Konečné na předsedu vlády ale není jasné, kdo za Česko ono tak důležité ANO pronesl. Premiér sám, vláda jako celek, ministr obrany, nebo zahraniční, či nějaký iniciativní velvyslanec jako v dobách bombardování Jugoslávie? A jak své ANO ten který obětavec zdůvodnil? V zemi, kde média neopomenou informovat o každém nesmyslu v rámci divadelních šarvátek uvnitř koalice, je přece zbytečné obtěžovat národ zbytečnými zprávami o tom, že se podílí na zabíjení lidí.

Česko má stále diplomatické styky s Libyjskou džamahírií. To ovšem nebrání vládě podporovat ozbrojenou protivládní opozici. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg navštívil koncem června protivládní povstalce ve východolibyjském městě Benghází. Prý přivezl humanitární pomoc. V každém případě do letadla, s nímž cestoval, se vešlo mnohem větší kargo, než představuje vybavení polní nemocnice. Ale u velkých obhájců lidských práv, kteří vidí zatčené manifestanty v Bělorusku a nevidí zabité manifestanty v Albánii, kteří se pohoršují nad mrtvými v Sýrii a jsou slepí vůči zabitým v Jemenu, pro obhájce mezinárodního práva, kteří pohrdají rezolucí Rady bezpečnosti OSN č. 1973, je přece nemyslitelné, že by porušili embargo na dodávky zbraní.

Kdo nevěří, ať tam běží...

publica.cz

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře