Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

CNN vysvětlil, proč Trump neporazí Kim Čong-una

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

USA mají tendenci podceňovat své soupeře, včetně severokorejského vůdce Kim Čong-una, který má řadu výhod oproti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, píše zaměstnanec World Policy Institute Jonathan Cristol v článku pro CNN.
Z pohledu autora si Spojené státy často mylně myslí, že jejich „soupeři jsou blázni, iracionální nebo hloupí". Američané očekávají, že „jakýkoliv jiný národ s radostí přijme to, co od něho chce Washington". Když však vůdce jiného státu postupuje jinak, USA „vysvětlují své nedostatečné chápání toho co se děje, vadou v myšlení tohoto politika", uvádí Cristol.

  • cnn-vysvetlil-proc-trump-neporazi-kim-cong-una

Severokorejský vůdce není blázen, není iracionální a pravděpodobně není ani hloupý, pokračuje analytik. Kim Čong-una je možné obvinit z řady „hrozných" činů, ale tyto akce jsou „součástí procesu konsolidace moci" a zcela zapadají do norem politického systému KLDR, podotýká autor.

Trump naopak ne vždy přemýšlí důsledně, tvrdí Cristol. Na rozdíl od Kim Čong-una, který je zaměřen jen na „přežití režimu", má Trump „pozornost čtyřletého dítěte". Severokorejský vůdce může být mnohem „chápavějším hráčem na mezinárodní scéně", než americký prezident, říká Cristol.

V tomto ohledu autor považuje za chybný Trumpův úmysl, že během osobních jednání by mohl Kim Čong-una přesvědčit, aby se vzdal jaderných zbraní. „Bylo by hloupé předpokládat, že Trump dokáže obehrát Kim Čong-una," uvádí Cristol.

Podle něj i přes zvýšení napětí v oblasti adekvátní řešení severokorejského problému zatím neexistuje. Vojenská cesta má příliš vysokou cenu a možnost „preventivního útoku" utekla v říjnu 2006, kdy v Severní Koreji proběhly první testy atomové bomby. Jednat s KLDR musí „mimořádně zručný vyjednávač s hlubokou znalostí regionu, země, lidí a problémů".

Dokonce bez Trumpa nepředvídatelnost a nestálost situace na Korejském poloostrově vyvolává vážné obavy. Trumpova situace, se kterou nemůže skoro nic dělat, je vážně „odstrašující", uzavírá Cristol.

zdroj:https://cz.sputniknews.com/svet/201704165123328-cnn-trump-kimcongun/

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 damirr@volny.cz 2017-04-16 12:37
Docela hezký článek a pravdivě hodnotí Kim Čong-una a stejně tak jako Trump ve svém názorovém myšlení je i ten Britský idiot Boris Johnson. Tihle anglosaští blbci si myslí, že nad ně není, ale opak je pravdou. Jsou to jen ubozí idioti, kterým se dostalo moci vládnout světu. V podstatě jsou to absolutní nuly.

Facebook komentáře