Bílý dům plánuje další falešné oznámení konce války v Iráku
Výhodou falešného ohlašování konce války je, že ho lze opakovat donekonečna, prakticky kdykoli, kdy je třeba. A tak Barack Obama slavnostně oznámil odchod vojáků z Iráku a konec války sice už před 14 dny, ale asi se mu to zalíbilo natolik, že si to v dnešním projevu hodlá zopakovat a navýšit svůj uvadající rating mezi voliči. V projevu k národu z Oválné pracovny proto znovu oznámí slavné vítězství, a to s pořádnými fanfárami.
Objevily se dokonce i zvěsti, že se veselice zúčastní dokonce i sám George W., nejspíš v pozici jakéhosi zakladatele tradice ohlašování falešných konců války, neb tak učinil už v roce 2003. Bílý dům zprávu o Bushově účasti zatím nechce ani potvrdit, ani vyvrátit, je si ale jistý, že Obama v projevu nepoužije Bushovo okřídlené „Mise splněna!"
Obama by se měl v projevu soustředit na to, aby si připsal zásluhy na iluzorním vítězství, a zároveň vychválit svou pokračující válku v Afghánistánu. Jeho viceprezident Joe Biden tuto slavnostní chvíli stráví v Bagdádu, kde je i po odsunu amerických vojáků dál 50 tisíc amerických vojáků, kterým se smí říkat jakkoli, jen ne „bojové jednotky".
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- Lidová tvořivost nejen na téma fialové žumpy (6.9.2025)
- Proč zlé Rusko napadlo hodnou Ukrajinu?
- Drony nad Poľskom – provokácia v službách väčších hier?
- Co čekat do voleb a po nich? Kdy se dočkáme opravdového vlasteneckého hnutí?
- Martin Koller - Volby budou nálet na blbce. Co nás možná čeká po nich?
- Dronová horečka
Související články