Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zeman bez Drahoše na Nově vyhrál

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Tak jsme viděli první prezidentskou debatu na Nově. Byl to poněkud neobvyklý „duel“. Prezident Miloš Zeman si nepřítomnost svého protikandidáta Jiřího Drahoše náležitě vychutnal. Vlastně o něm ani moc nemluvil. Nebylo třeba...

  • zeman-bez-drahose-na-nove-vyhral

Údajného favorita prezidentských voleb, které se uskuteční už nadcházející pátek, symbolizovala ve studiu prázdná židle. Vzhledem k tomu, že ještě máme v paměti zafixovaný Ovčáčkův fíkus, celkový dojem může být takový, že to není Miloš Zeman, ale právě Jiří Drahoš, kdo ignoruje předvolební debaty.

Divácky nejsledovanější čas v týdnu je neděle večer, který Jiří Drahoš nevyužil. Místo prvního střetnutí s Milošem Zemanem dal kandidát pravdy a lásky, ověnčené vědeckými tituly, přednost kulturní frontě a brněnské „kavárně“. Buď má příliš velké sebevědomí, nebo špatné poradce. A nebo se mýlím a je to součást promyšlené strategie. Uvidíme v následujících dnech...

Autor: Martin Zbela

---------------------------------------

Zeman vyhrál kontumačně - ale zatím jen na Nově

 
Jeho soupeř Jiří Drahoš se totiž nedostavil. A Ray Koranteng, který měl jejich první souboj "pískat", se musel omezit na vhazování míče do hry. A to je samozřejmě málo, takže nakonec jen statoval v Zemanově ukázkové exhibici.

Je jasné, že fandové Jiřího Drahoše teď budou říkat, že Miloš Zeman se nedostavil do žádné z besed ostatních kandidátů před prvním kolem. Ale proč by to proboha dělal? I v profesionálním šachu si musí vyzyvatel úřadujícího mistra světa své právo vyzvat ho vybojovat v předcházejících zápasech, což Jiří Drahoš s úspěchem udělal před týdnem v prvním kole. Ale proč by se kvůli tomu měl mistr účastnit předcházejících simultánek? Může, samozřejmě, ale nemusí.

No nic, v úterý nás čeká utkání na Primě, kam se Jiří Drahoš jistě dostaví. Poučený sledováním dnešní Zemanovy exhibice a radami svých poradců. Už teď se na to těším. Nevěřím sice tomu, že si první druhého - nebo druhý prvního - namaže na chleba, ale věřím, že rozdíl třídy to bude.

Asi takový, jako kdyby šlo o volbu předsedy Akademie věd ČR a proti Jiřímu Drahošovi kandidoval Miloš Zeman.

Tady už budou přezdívky typu Ovar, Fíkus nebo Mlhoš všem fandům "houby" platné. A to se schválně vyjadřuji co nejslušněji, abych neurazil jemnocit některých voliček, i když dobře vím, že většina voličů by se vyjádřila mnohem jadrněji, výrazem, který začíná stejnou slabikou.

Autor: Jaroslav Čejka

Zdroj: https://jaroslavcejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645029

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 damirr@volny.cz 2018-01-22 15:50
Drahoš je opravdu zbabělec a jeho skutečná inteligence zůstává někde v pozadí a jestli si myslí, že nad Zemanem vyhraje tím, že se bude prezentovat v "kavárnách" , tak společně s Kalouskem to vyhraje, ovšem jen na tom jejich smetišti. Na víc zřejmě ani nemá. V podstatě je to jen hlupák, který mezi svými kavárenskými idioty teď zřejmě hraje "prim" a tak se zcela jasně předvedl jako hlupák, který nestojí za to, aby jej voliči zvolili.
#1 epshark@seznam.cz 2018-01-22 08:45
Drahoš je nepřijatenej kvůli kvótám a přístupu k EU. Je to eurohujer, který bude vůči Bruselu vždy servilní. A to je to co ho potápí. Je to šlověk bez názoru, který nepůjde do konfliktu s Junckerem a Merkelovou.

http://www.epshark.cz/clanek/372/proc-je-drahos-ne-volitelny

Facebook komentáře