Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Rychlé čluny, bleskový výsadek. Britskému tankeru pokus o únik nepomohl (VIDEO)

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Íránské revoluční gardy zveřejnily dramatické video zachycující zadržení tankeru Stena Impero, plujícího pod britskou vlajkou v Hormuzském průlivu. Akce ukázala efektivitu výcviku i techniky íránských oddílů, které použily stejnou taktiku jako nedávno britská námořní pěchota u Gibraltaru.

  • rychle-cluny-bleskovy-vysadek-britskemu-tankeru-pokus-o-unik-nepomohl-video
 
Na záběrech íránských revolučních gard (IRGC) je možno vidět, jak britskou loď dohání a obkličuje několik rychlých hlídkových člunů. Nad tankerem se pohybuje vrtulník Mi-171, z něhož vzápětí provádí úspěšný výsadek příslušníci speciálních oddílů IRGC.

Posádce tankeru tak nebylo nic platné, že se pokusila o únik plnou rychlostí. Speciálové IRGC nad plavidlem rychle převzali kontrolu a přinutili jej doplout k pobřeží. Íránci také tvrdí, že v zásahu se jim neúspěšně snažila zabránit fregata britského námořnictva.
 
Írán tak provedl „zrcadlovým způsobem“ odvetnou akci za nedávné zadržení tankeru Grace 1, který měl převážet právě íránskou ropu. Tanker zadrželi u Gibraltaru příslušníci Royal Marines, kteří se na jeho palubu dostali z vrtulníku, zatímco plavidlo obklíčily rychlé čluny.
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře