Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Obyčejný fašismus – Andrej Karaulov – 1. část

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

V červnu 2014 v Moskvě proběhla prezentace filmu známého ruského žurnalisty, autora a vedoucího televizního programu „Moment pravdy“ Andreje Karaulova „Ukrajinský fašismus“.

Film je věnován tragickým událostem na Ukrajině. Název filmu odkazuje ke klasickému dílu Michaila Romma „Obyčejný fašismus“. V rozhovoru pro zpravodajskou agenturu „Tatar-inform“ Arkadij Karaul řekl, že práce na filmu začala teprve nedávno (v červnu).

 

  • obycejny-fasismus-andrej-karaulov-1-cast

„Ukázalo se totiž, že dosud v naší zemi není jediný dokumentární film, který by shromáždil alespoň některé ze zločinů, ke kterým došlo na jihovýchodě Ukrajiny v dubnu, květnu a června roku 2014. A tak jsme ho udělali.

Nejdůležitější v tomto filmu rozhodně nejsou Karaulovy otázky, ale svědectví těch očitých svědků (je jich více než 10), kteří v sobě našli tolik odvahy a síly, aby vyprávěli pravdu poté, co prošli peklem v Mariupolu, Oděse a dalších místech,“ – řekl.

Film je určen pro Evropu, Spojené státy, OSN.

„Mluvil jsem s ministrem zahraničí naší země a prosil jsem ho o pomoc, aby ten film viděli vyslanci všech zemí světa v OSN. Ti vyslanci, kteří mají skutečný zájem o události, ke kterým v současné době v Doněcké národní republice dochází,“ – vysvětlil novinář. V pondělí 23. června bude disk se zápisem filmu na stole generálního tajemníka OSN. Taktéž se Andreji Karaulovi podařilo kontaktovat vedoucího kanceláře Baraka Obamy a i jemu předal disk, aby prezident film viděl a vyjádřil svůj názor na události. Se stejnou žádostí se obrátil na prezidenta Ukrajiny Petra Porošenko.

„Všechna západní média akreditovaná v Moskvě ignorovala nejen film, ale i to, že na premiéru speciálně přijel i vůdce Doněcké republiky, předseda prezídia Nejvyšší rady DNR Denis Pušilin. Báli se podívat!“ – doplnil Andrej Karaul.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře