Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jaroslav Bašta 1. díl: Bez Putina by byly nerostné suroviny Ruska rozděleny mezi nadnárodní firmy

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Jaroslav Bašta 1. díl: Kdyby v Rusku nebyl prezident Putin, tak by poslední největší bohatství nerostných surovin a půdy bylo rozděleno mezi velké nadnárodní firmy
Ještě donedávna většina západních politiků odpovídala na otázky, co že jsou největší hrozby pro naši bezpečnost zcela jednoznačně: Islámský stát a Rusko. Po pádu Islámského státu tedy zbývá jen Rusko. Netvrdí to ale všichni. Někteří označují za větší hrozby nelegální migraci, islámský terorismus a také nové ideologie, které začínají zaplavovat Západ a vnášet do něj totalitní prvky. Jakou hrozbou tedy je Rusko?

Proč ukrajinský Majdan tak ostře rozdělil celou společnost? Má Rusko skutečně vůči Západu agresivní úmysly? Co by z toho mělo, když je ve všech ohledech mnohonásobně slabší? Ale na druhou stranu, co by z toho měly Amerika a Evropa, kdyby tomu bylo naopak? Kdyby Západ provokoval Rusko a snažil se ho dostat pod svůj vliv, vyplatilo by se mu to? Vždyť přece všichni žijeme v domnění, že chceme mír, klid a dobré vztahy. Nebo to všechno ve skutečnosti chce sice většina, ale někomu se naopak vytváření napětí hodí? O tom všem, o Rusku, Americe, Evropě a proměnách Západu rozmlouváme s bývalým politikem, diplomatem, který strávil v diplomatických službách léta v Rusku i na Ukrajině, Jaroslavem Baštou, jenž nyní působí jako bezpečnostní a politický analytik.

Celý rozhovor, včetně textového přepisu, na: https://www.kupredudominulosti.cz/bas...

  • jaroslav-basta-1-dil-bez-putina-by-byly-nerostne-suroviny-ruska-rozdeleny-mezi-nadnarodni-firmy

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře