Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dotazník pro Václava Pecku - Politická situace v ČR

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

INDEX:

00:13 ANO 2011 jako politické hnutí založil Andrej Babiš v roce 2012. Kam byste ho politicky – ideově zařadil?

  • dotaznik-pro-vaclava-pecku-politicka-situace-v-cr

15:34 Přibližně 30% voličskou podporu u nás získaly strany, jako ODS nebo ČSSD, či ANO. To jin´m však nikdy nestačilo na vytvoření silné jednobarevné vlády. Proč u nás dosud nevznikla politická strana s podporou přesahující například 60%?

24:32 Význam vlivu médií na vnímání politiky veřejností

41:59 ANO nikdy nezískalo ústavní většinu a je odsouzené k tvorbě nejrůznějších koalic. Jak hodnotíte jeho reálnou politiku – ovládání státu v průběhu uplynulých let.

51:01 Reálná politika je směřovaná k udržení moci nikoli ke správě státu?

01:05:50 V jakém stavu je podle Vás nyní náš stát z hlediska fungování jednotlivých ministerstev s akcentem na ministerstvo spravedlnosti. Máme či nemáme právní stát – měli jsme ho někdy dokonalý?

01:15:55 Právní stát a nastupující generace.

01:21:55 V rámci Dotazníku pro Josefa Šlerku zaznělo, že jediná možnost jak oslovit veřejnost za strany aktivistů, je zaujmout média. V současné době kulminuje, za vydatné pomoci médií, snaha o aktivizaci společnosti proti vládě Andreje Babiše skrze Milion chvilek. Jak tento vývoj sledujete a co si o tom myslíte?

01:33:20 Jak lze vnímat roli těch, kteří chtějí svrhnout vládu - měl byste pro tyto lidi nějaký vzkaz?

01:48:36 Sílící obchodní spory velmocí mají dopad i na naše hospodářství. Po eurovolbách se dá konstatovat, že skeptici mají vzestupnou tendenci. Jak by podle vás měla fungovat česká politika ve smyslu hospodářské a bezpečnostní? Kam má směřovat? Kam směřují politici je odhadnutelné, kam podle směřují aktivisté?

01:58:00 Víte o někom, kdo by Vámi popisovanou politiku dokázal převést do praxe?

Václav Pecka pracoval na pozici Deputy Director v britské společnosti GJW Government Relations, později ve stejné pozici v nadnárodní Weber Shandwick Worldwide Prague, byl šéfem projektů pro velké nadnárodní společnosti, ale i vládní rezorty například MZv, MŠMT a po svém odchodu do penze přednáší problematiku komunikace Public Affairs na VŠ, pro APRA a podobně.

Dotazy pokládal A. Vojta

Více zde: https://debatniklub.webnode.cz/news/dotaznik-pro-vaclava-pecku-politicka-situace-v-cr/

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře