Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Náckové pod pláštěm svobody

Co je důvodem odmítnutí či zdržení se hlasování protinacistické rezoluce v OSN?

Dne 22.11.2014 proběhla pouze alternativními médií zpráva, kterou mainstreamová média zcela ignorovala. USA, Kanada a Ukrajina hlasovaly v OSN proti předložené rezoluci zakazující heroizaci nacismu. Ze 173 států pouze tyto tři státy byly proti, země EU včetně ČR se hlasování zdržely. Pokud EU na jednu stranu proklamuje svobodu a má zákony trestající propagaci fašismu, tak je zcela nepochopitelné, že tuto rezoluci nepodpořila? Česká legislativa v Trestním zákoníku (Část II, Hlava X, § 26O) kodifikuje jako trestné jednání „podporu a propagaci hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka“. Proč česká diplomacie v souladu s touto legislativou nehlasovala pro tuto rezoluci?

  • nackove-pod-plastem-svobody

S ohledem na zrůdnost fašismu a proklamované postoje EU nelze naprosto nijak vysvětlit, že se EU jako celek odmítly připojit k většině zemí OSN, které tuto rezoluci schválili. Naskýtá se otázka proč se naše země ostudně zařadila do stáda pokryteckých poskoků USA, kteří něco jiného proklamují a následně zcela opačně jednají. Kdo mlčí souhlasí. Lze parafrázovat, že pod pláštěm tolik proklamované svobody jsou ve skutečnosti navlečení obyčejní náckové. Pokud je to tak, pak z toho vyplývá alarmující závěr, že země EU společně s USA, Kanadou a Ukrajinou připravují nástup fašizmu, a nepřipustí, aby byly vázány takovou rezolucí.

Masivní mediální kampaň zemi EU tento závěr ve stylu fašistického ministra propagandy J. Goebbelse to pouze potvrzuje. Kdo si dnes pamatuje, že M. Barták, jako ministr obrany nechal vyhodit z armády dva vojáky z afgánské mise, poněvadž měli na svých přilbách insignie německých fašistických sborů? Proč čeští politici a EU mlčí a nemedializuje fakta ukazující, že ukrajinští vojáci bojující nyní proti východním povstaleckým územím mají rovněž na svých přilbách a vlajkách insignie fašistických a SS jednotek, které se dopouštěly za 2. Světové války válečných zločinů proti civilnímu obyvatelstvu na území Polska ( kde povraždila 100 tis. civilistů), ale také v Bělorusku a Ukrajině?

">www.youtube.com/watch?v=stv9Gn4Z2C0

Nejdéle sloužící americký ministr zahraničí C. Hull když obhajoval činy krvavého dominikánského diktátora R. Trujilla, majícího na svědomí smrt 50 000 lidí se proslavil větou „He may be a son-of-a-bitch, but he is our son-of-a-bitch“, tj. „může být zku***syn, ale je to náš zku***syn.“

Což jinými slovy potvrdil během kosovské krize jiný americký diplomat když vysvětloval obrat v americkém pohledu na kosovskou UCK, kterou státní department v roce 1998 měl na seznamu teroristických organizací, kterou vinila z obchodu s drogami, „bílým masem“ v následujícím roce to byla dle amerických politiků osvobozenecká organizace. Tehdy tento politik sdělil „Amerika si nevybírá své cíle dle svých spojenců, ale vybírá si své spojence podle svých cílů.“ K výčtu aktivit chráněnců USA lze doplnit obvinění Carly del Ponteové, exžalobkyně Mezinárodního tribunálu v Haagu pro zločiny spáchané na Srbech.

Je naprosto šokující, že dnes existuje u současných polických elit v USA a EU snaha, aby lidé zapomněli co skutečný fašismus znamenal a jak strašné zločiny byly ve jménu této zrůdné ideologie spáchány. Malé dítě pokud se jednou o něco spálí, pak jej nikdy nikdo nepřesvědčí, aby se znovu takového předmětu dotklo a ignorovalo pud sebezáchovy daný zlou zkušeností. Zatímco dnes je evropská společnost masmédií přesvědčována, aby zapomněla na zvěrstva a hrůzy fašismu. Mezi evropskými politiky nejsou takoví, kteří by měli odvahu se postavit otevřeně proti těmto tendencím, poněvadž vědí, že by je mainstreamová počaly skandalizovat. Je potěšující, že se našla politička, která na rozdíl od svých mužských protějšků odvahu našla. Irská poslankyně Clare Daly před časem ve svém vystoupení před irským parlamentem řekla v souvislosti s americkou angažovaností v Syrii, že největší ironií je to co Obama sdělil dětem v Severním Irsku o míru. Obama: „Těm z Vás, kteří si zvolíte cestu míru slibuji, že USA vás bude v každém vašem kroku podporovat. Budeme větrem, který bude foukat do vašich plachet .“ Clare Daly toto komentovala následovně: „Dostane tento člověk cenu největšího pokrytce na světě? Protože je nutno věci nazývat pravými jmény. Protože při jakémkoli střízlivém prozkoumání je skutečnost následující – TENTO ČLOVĚK JE VÁLEČNÝ ZLOČINEC.“

Sama vycházela ze špatných historických zkušeností své země a prokázala, že je důstojnou následovkyní svého krajana Edmunda Burkeho, který před více než 200 léty vyslovil dvě pozoruhodné myšlenky, která by měly být pro nás alarmujícím varováním. „Spravedlnost a svoboda, nemohou existovat jedna bez druhé“ „Jedinou podmínkou nezbytnou pro triumf zla je, aby dobří lidé nic nedělali. “ Pokud společnost toto nebude ctít pak se „Demokracie lehce může stát vládou darebáků“ což je bohužel tragickou realitou současné evropské politiky.

Dovolím si na závěr poslední poznámku. Neměly by naše orgány činné v trestním řízení zahájit vyšetřování politiků, kteří zabránili hlasování v OSN?

JHa.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře