Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Soros: Trump selže, Mayová se neudrží dlouho, EU se rozpadá, Čína v bodě zlomu

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Světoznámý investor a jeden z nejbohatších lidí světa George Soros se v rámci WEF v Davosu postavil mezi velkých skeptiků.

Podle jeho názoru nově zvolený americký prezident Donald Trump selže a to proto, že jeho záměry jsou v mnoha ohledech protichůdné a kabinet, který sestavil nebude schopen táhnout za jeden provaz a budou se naopak snažit hájit své vlastní zájmy.
Povolební růstová rallye na akciových trzích se zastaví a následně bude vystavena tlaku reality, která tak růžová jako v předvolebních slibech rozhodně nebude.

  • soros-trump-selze-mayova-se-neudrzi-dlouho-eu-se-rozpada-cina-v-bode-zlomu

 


Podle Sorose je dále nepravděpodobné, že by se současná britská premiérka Theresa May udržela delší dobu ve své funkci. Její kabinet nemá pevné základy a Britové se budou stále více obávat dopadů Brexitu.

Podle Sorose je hlavním současným problémem celkově vysoká úroveň obecné nejistoty, jež brání dlouhodobým investicím. 

Evropě je podle něj třeba zastavit proces celkové desintegrace započatý loňským Brexitem a italským referendem. Vedené EU se musí změnit. Pokud EU selže a dojde k jejímu rozpadu, bude to mít velmi negativní konsekvence v globálním měřítku. Soros naznačil, že existují cesty jak celý projekt, který je nyní nefunkční, ještě zachránit.

Soros je také silně kritický vůči Číně, která se nyní nachází v bodu zlomu, který povede buď k větší otevřenosti tamní společnosti a nebo naopak k ještě většímu uzavření se. Čína se snaží přejít na ekonomiku taženou především spotřebiteli, ale zatím se jí nepodařilo změnit základní růstový model a ani se jí to v nejbližší době nepodaří. Vedení se snaží udržet neudržitelné tempo růstu ekonomiky.
 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře