Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Paul Craig Roberts: Selhání německého vedení - Merkelová se chová jako prostitutka Washingtonu

Washington, za podpory svých poslušných, avšak hloupých loutek z NATO, tlačí ukrajinskou situaci stále blíže k válce. Německá kancléřka Merkelová zklamala svou zemi, Evropu i světový mír. Německo je hlavní silou EU a NATO. Kdyby bývala Merkelová řekla „ne“ sankcím proti Rusku, ukončilo by to krizi, kterou provokuje Washington. Tedy krizi, kterou je nepravděpodobné zakončit bez války.

  • paul-craig-roberts-selhani-nemeckeho-vedeni-merkelova-se-chova-jako-prostitutka-washingtonu

Merkelová se však vzdala suverenity německého národa a přidělila Německu osud provincie amerického impéria. Tak kancléřka a slabé německé vedení posunuly svět k válce. Německo nese vinu za první světovou válku i za tu druhou, nyní ponese vinu i za třetí světovou válku.

Washington nezvládl ukrajinský puč, což ho stálo Krym, po kterém toužil ze všeho nejvíce. Připravil by tak Rusko o jeho nezamrzající námořní základnu v Černém moři. Kromě toho, nepodařené svržení legitimně zvolené vlády na Ukrajině hrozí i ztrátou ruských měst na východní Ukrajině. Východní Ukrajina se stejně jako Krym skládá z oblastí, které jsou více proruské než ukrajinské.

V tomto zjevně neúspěšném úsilí získat Krym zpět pod svou kontrolu Washington požaduje, aby Rusko na Krymu zasáhlo a zabránilo Krymu v odchodu z Ukrajiny. Pokud ruská vláda odmítne plnit washingtonské rozkazy, Washington oznámil, že proti Rusku zavede „ničivé sankce“. Zpočátku země EU vyjádřily neochotu podpořit Washington, avšak s pomocí hrozeb a úplatků si podmanil Merkelovou a přiměl své evropské loutky, aby se připravily k plnění jeho rozkazů.

Washington dobře ví, že hospodářské sankce jsou pro Rusko daleko menší hrozbou než ztráta jeho černomořské námořní základny. Washington chápe i to, že Putin nemůže opustit miliony Rusů na východní a jižní Ukrajině a nechat je napospas protiruské nelegitimní vládě, kterou Kyjevu vnutil. Vzhledem k tomu, že Washington ví, že jeho hrozba sankcemi je zbytečná, proč jimi vyhrožuje?

Odpověď je jednoduchá chce tuto krizi proměnit ve válku. Neokonzervativní nacisté z Washingtonu agitují pro válku s Ruskem už dlouho. Chtějí zlikvidovat jedno ze tří dosud existujících omezení (Rusko, Čína, Írán), které brání světové hegemonii Washingtonu. Washington chce rozbít skupinu BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jihoafrická republika), protože tyto země tvoří samostatný měnový blok a vyhýbají se používání amerického dolaru.

Rusko bude reagovat na sankce Washingtonu stejnou měrou. Evropské národy a západní banky a korporace utrpí ztráty. Bude to trvat nejméně dva nebo tři roky, než Washington vytvoří prostředky k dodávce amerického zemního plynu získávaného metodou, která znečišťuje americké vodní zásoby, aby tak nahradily dodávky zemního plynu z Ruska.

Západní prostituující se média budou dramatizovat ruskou reakci na sankce a démonizovat Rusko. Budou přitom ignorovat, kdo tento boj začal, a budou pomáhat Washingtonu připravit se k válce. Protože si ani jedna strana nemůže dovolit válku prohrát, budou použity jaderné zbraně. Vítězem nebude nikdo.

Všechno je to zcela jasné, stejně jako byl zjevný důsledek série událostí, které vedly k 1. světové válce. Stejně jako tehdy jsou lidé, kteří vidí, jak to vše dopadne, bezmocní nebezpečí zastavit. Vládnou falešné představy, převládá arogance. Prohlášení a činy, za které budeme platit peklem, jsou stále nezodpovědnější.

Kdyby si tohle Američané a Evropané vůbec uvědomovali, vyšli by do ulic protestovat proti hrozící válce, do níž chtějí šílenci a zločinci z Washingtonu svět zatáhnout.

Namísto toho německá kancléřka, francouzský prezident, britský premiér a západní mediální prostitutky pokračují ve lhaní: pro Západ bylo legitimní, aby ukradl Srbsku Kosovo a Ukrajině její vládu, ale pro ruské obyvatelstvo Krymu není legitimní projevit svou vůli k sebeurčení a navrátit se k Rusku. Washington a jeho loutky z EU mají tu opovážlivost falešně prohlašovat poté, co svrhly legálně zvolenou vládu na Ukrajině a instalovaly vládu nevolenou, že úsilí o sebeurčení Krymu porušuje ukrajinskou ústavu. Ta ovšem už neexistuje. Sám Washington ji zlikvidoval.

Zločinecká vláda šílenců z Washingtonu zatlačila ruského medvěda do kouta. Medvěd se ale nehodlá vzdát.

(překlad čtenářky serveru)

Zdroj: paulcraigroberts.org

Převzato:http://www.rodon.cz/clanky/Politika/Paul-Craig-Roberts-Selhani-nemeckeho-vedeni-Merkelova-se-chova-jako-prostitutka-Washingtonu-2991

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře