Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Papež František: Putin je „jediný muž“, který může zachránit křesťanství na celém světě

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Nadcházející schůzka mezi papežem Františkem a ruským patriarchou Kirillem bude nejen historická událost, ale může mít velké výhody pro křesťany po celém světě, uvedly francouzské noviny Le Journal du Dimanche.
Ve snaze bránit křesťany na Blízkém východě a dalších částech světa, kde jsou pronásledováni, papež František chce požádat ruského prezidenta Vladimíra Putina o pomoc.

Podle papeže Františka, Putin je „jediná osobnost, se kterou se může katolická církev spojit na obranu křesťanů na východě.“

  • papez-frantisek-putin-je-jediny-muz-ktery-muze-zachranit-krestanstvi-na-celem-svete
  • Papež František Foto : people.com

„Je důležité, abychom spojili své úsilí (s Ruskem) pro záchranu křesťanství ve všech regionech (světa), kde jsou křesťané utlačováni,“ řekl papež František, jak informoval Le Journal Du Dimanche.

 

S pomocí Putina, papež František doufá, bude dosaženo dohody se syrským prezidentem Bašárem Asadem, íránským vůdcem Hasanem Rúháním a dokonce i elitou čínské vlády, k vypracování plánu na pomoc křesťanům v těchto regionech.

Co se týče Číny, papež František uvedl, že doufá, že se založí politický kontakt mezi Pekingem a Vatikánem, protože tyto dvě strany nikdy neměly oficiální diplomatické vztahy, uvedl francouzský deník.

Dne 12. února se papež František setká s ruským patriarchou Kirillem. Toto vysoce-profilové setkání má také zahájit sbližování mezi katolickou a pravoslavnou církví po rozkolu z roku 1054.

Tato dva náboženství se rozdělila v roce 1054- což je často nazýváno jako „velký rozkol“- po vleklých sporech kvůli římské nadvládě nad celou křesťanskou společností.

Setkání se bude konat na Kubě, na havanském letišti, kde budou papež František a Kirill společně hovořit a nakonec podepíší společné prohlášení.

SPU/ svobodnenoviny.eu

http://svobodnenoviny.eu/papez-frantisek-putin-je-jediny-muz-ktery-muze-zachranit-krestanstvi-na-celem-svete/#more-45994

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře