Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Spolupracuj. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 9.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • spolupracuj
Byl starý, s natrženým uchem. Chomáč kostí, kůže a olysaných chlupů. Smrděl. Kdo by stál o takového společníka? Desítky podobných psů potkával ve zdejších horách, většinou nedalo velkou práci je odehnat kamenem nebo kusem větve, tento se ho však držel jako klíště.

„Podívej se, Starochu," řekl mu rázně. „Nevím, jestli seš tak slepej nebo blbej, ale vode mě nic nedostaneš, to ti garantuju, jakože se Slim jmenuju. Sám mám sotva na přežití. Tak co kdyby ses laskavě zdekoval a šel somrovat někam jinam?"

A po chvíli: „Tak ty nevypadneš? Mám na tebe vzít klacek?!"

A po chvíli zas: „Dobře, jak chceš. Sám sis to vykoledoval. Tu máš! Táhni, mrcho! Tak padej konečně! Slyšíš?!"

Pes byl asi doopravdy hluchý. Poodešel trochu, lehl si do trávy a s vyplazeným jazykem hlasitě oddechoval.

„Jen se směj," odtušil Slim, pevně rozhodnutý, že si ho napříště nebude všímat.

Zabralo to. Když se vpodvečer zastavil, aby se utábořil, psa nikde neviděl. Spokojeně shodil tlumok na zem, rozdělal oheň a dal se do přípravy jídla. Noc byla jasná, hvězdnatá a on se natáhl, aby se odevzdal příjemné únavě.

Nespal ani hodinu, když ho probudil náhlý zvuk. Sotva pár kroků od něho stál jeho nevítaný společník a temně vrčel, zbytek šedivých chlupů výhružně naježených.

„Tak ty nedáš pokoj?!" rozlítil se Slim. Už po něm chtěl máchnout větví, když si všiml tmavé siluety na opačné straně palouku. Vlk. A další. Celá smečka.

Rychle sáhl pro svůj revolver a několikrát vypálil do tmy. Staroch vyštěkl a rozběhl se za vlky.

Po chvíli se vrátil a nevzrušeně si lehl opodál do trávy. Usmíval se. Alespoň Slimovi připadalo, že se usmívá. Také se usmál. „Hej, Starej, dobrá práce," řekl a hodil před něho kus sušeného masa. Pes se zvedl, sebral maso a začal ho pečlivě žvýkat. Po chvíli dostal ještě kus a ještě jeden. Pak už to přestali počítat.

Neputuj sám. Člověku se vždy lépe putuje, když se má s kým podělit o svoji radost i starost. Když má možnost sdílet. Někdo tě bude provázet dlouhé míle a stane se tvým přítelem na život a na smrt, s někým ujdeš sotva několik kroků. Buď vděčný všem, od všech se uč. Každý si s sebou nese svůj specifický talent a rád ho využije ve tvůj prospěch, pokud se tvůj cíl nachází ve směru jeho vlastního cíle.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře