Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Splyň se svým cílem. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 12.

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

  • cil
Když na své pouti dorazíš k místu, kde skupina dělníků pracuje na dostavbě skvostného chrámu, každý z nich ti na otázku, co dělá, poskytne jinou odpověď. Někdo ti odpoví, že tahá kamení sem a tam, další řekne, že tesá z kamene sochu. A potom se najde někdo, kdo na stavbě nemá za úkol třeba nic jiného než jen zametat prach a úlomky cihel, avšak na tvůj dotaz bez váhání odpoví: „Co dělám? Cožpak to není dost zjevné?! Vždyť přece STAVÍM CHRÁM!!!“

Každou svojí myšlenkou, každým slovem a činem uskutečňuj svůj jedinečný sen. Žij ho. Buď jím.

Když vaříš jídlo, dělej to proto, že občerstven budeš snáze kráčet ke svému cíli.

Když pereš prádlo, nedělejte to jako povinnost, ale proto, že v pohodlném čistém oděvu se ti bude snadněji pokračovat ve tvé pouti.

Když rozmlouváš s člověkem, nemluv jenom tak, jako by to nemělo žádný zvláštní význam, věř, že to má ten nejhlubší smysl – nikdy dopředu nevíme, kdo a jakým způsobem se stane průvodcem na naší cestě.

Buď otevřený. Buď připravený. Ať tebou život plyne jako řeka. Nechej se jí unášet. Jsi zde a tvůj cíl je zde. Nikdy jste nebyli odděleni.

Tajemství je se zastavit. Tajemství je kráčet. Neustále se pohybovat vpřed. Klást chodidla na zem a opět je odlepovat od země. Neudělat další krok, dokud není dokončen předchozí. Klást cihlu k cihle.

Dlouho bude možná ostatním připadat, že jenom taháš kamení sem a tam. Jednoho dne však bude tvůj Chrám hotov. Chrám jaký dosud nespatřilo lidské oko. Chrám postavený k obrazu nebe i tebe samého. V ten den nikdo nezapochybuje. Dokázal jsi to.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře