Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Připrav se na cestu. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 7.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • cesta
Na jednom ostrově byla pláž, na které žila kolonie krabů poustevníků. Krabů, kteří vyhledávají prázdné mušle a lastury, aby jim v případě ohrožení sloužily jako úkryt. Když krab vyroste a mušle se pro něho stane příliš těsnou, najde si novou, větší, a starou ponechá svému osudu. Všichni krabi, kam až paměť sahá, to tak dělali a dělají to dodnes. Všichni, až na jednoho.

Mladý krab si umínil, že nemůže jen tak odložit něco, co bylo po tak dlouhou dobu jeho součástí, a tak všechny mušle, které kdy obýval, neustále tahal s sebou. Zatímco si jeho vrstevníci hráli nebo se vyhřívali na pláži, on držel stráž u svých lastur. Kamarádi se mu smáli. Dospělí krabi s úsměvem pokyvovali hlavami: „Jen ho nechte, však on z toho vyroste."

Nevyrostl. Velký racek ho uchvátil právě ve chvíli zaváhání, do kterého ze svých úkrytů se má skrýt.

K tomu, abys uskutečnil svůj sen, potřebuješ daleko méně než by se na první pohled mohlo zdát. Bez čeho se určitě obejdeš, jsou zavazadla plná starých věcí. Abys ke svému cíli kráčel volně a lehce, potřebuješ se zbavit všeho, co ti skutečně neslouží. Odlož staré soudy, myšlenky a názory, které neslouží tvému záměru. Vzdej se věcí, lidí a míst, které tě zdržují na tvé cestě. Zanechej přemítání o minulosti a nezatěžuj se ani myšlenkami na budoucnost. Plně se odevzdej přítomné chvíli a přípravám výstroje na cestu.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře