Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Najdi si svůj cíl. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 5.

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • najdi-svuj-cil
V odlehlém kraji bylo objeveno zlato. Stovky mužů opustily své domovy hnány vidinou rychlého zbohatnutí. Byl mezi nimi také mladý řezbář jménem Thory. Strávil v horách mnoho času, a ačkoliv hledal opravdu usilovně, jeho torna i břicho zůstávaly většinou prázdné.

 

Po několika měsících marných pokusů se rozhodl své úsilí vzdát a vrátit se domů.

Na úpatí hor narazil na stavení obklopené pozoruhodnou zahradou plnou květin, ovocných stromů a záhonů zeleniny, jaké by se v těchto místech nenadál. Stejně pozoruhodný byl její majitel. Pozval mladíka dál, vybídl ho, ať se rozhlédne po zahradě a sám šel připravit něco k snědku. Potom se zaujetím vyslechl mladíkům příběh.

„Řezbář říkáš, což o to, dřeva je tu dost," začal muž, pozoruje s úsměvem, jak mladíkovi chutná. „S tím zlatem ses ovšem nechal napálit. Řekni, skutečně věříš tomu, že si své štěstí můžeš koupit za něco, co nemáš? Co teprve hledáš? V co pouze doufáš, že to jednoho dne nalezneš?

Když jsem přišel do těchto míst, nebylo tady nic víc než hustý les. V tom lese jsem vyrubal mýtinu, ze dřeva jsem postavil dům, půdu jsem zoral a osázel obilím a dalšími semeny, ze kterých vyrostla zelenina i květiny. Ta zrnka jsem nenašel nikde v horách, nebyly ukryté mezi kamením, přinesl jsem je s sebou. Proto mohla vzrůst a proto dala úrodu, protože byla zde a proto, že i já jsem byl při tom, když rostla.

Toužíš-li nalézt poklad, ze všeho nejdřív prohledej své vlastní kapsy. Jaká semínka v nich nosíš? V jaké půdě by nejsnáze vzešla? O tom přemýšlej."

Kam kráčíš na své pouti životem? Jaký je tvůj cíl? Co se chceš naučit? Jak bys žil, myslel, choval se, kdybys mohl absolutně všechno, kdybys mohl cokoliv? Jaký jedinečný záměr bys uskutečnil?

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře