Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Dělej vše naplno. Dvanáct kroků na cestě uskutečnění - krok 11

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 
  • vse-naplno
Ten krámek byl jasná tutovka. Žádné mříže ani jiné zabezpečovací zařízení, stačilo se trochu silněji opřít do dveří a cesta byla volná. Taky si očíhl, kam „starej" ukládá peníze. Teď pro ně stačilo jenom hmátnout. Žádný sejf, obyčejná krabička od margarínu. Byla na svém místě. Spokojeně ji potěžkal v dlani a strčil do kapsy. Hotovo, akce skončila.

„No, když už sem tady, tak bych si mohl nakoupit," řekl si v duchu a sám se tomu nápadu zasmál. Začal tedy nakupovat. Vybíral to nejlepší a nejdražší zboží a sázel je do své brašny. Drahé francouzské sýry, salámy a šunky, víno až z Moravy, kaviár z Kanady. Nakupoval a přitom ochutnával. Tu si zobl, tam si vzal, až se konečně usadil na jedinou židli v krámě a dal se do debužírování. Páni! Že mu ale chutnalo! Mít jenom o trochu větší břicho, snědl by celý krámek i s překvapeným prodavačem a policejní hlídkou. Takhle si mohl akorát hlasitě říhnout a konstatovat: „Pánové, je to v prdeli. Pardon."

Ať děláš cokoliv, dělej to naplno. Nerozmělňuj svoji pozornost. Pokud čteš knihu, čti knihu. Pokud jíš, jez. Když odpočíváš, odpočívej. Při tanci nemysli na nic jiného než na tanec. Ten však prožij naplno. Celým svým tělem, celou svou myslí, celou svojí bytostí soustředěný v přítomné chvíli.

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře