Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prezident Zeman se přiznal, že konopí kouřil. Legalizaci ale nepodporuje.

Prezident České republiky Miloš Zeman vystoupil minulý týden se svým projevem na zlínském náměstí, kam si jej přišlo poslechnout pár stovek lidí. Jedinečnou příležitost rozhovoru s hlavou státu měli studenti zlínského Gymnázia Lesní čtvrt. Řada z nich si připravila pro Miloše Zemana často i velmi překvapivé dotazy.

  • prezident-zeman-se-priznal-ze-konopi-kouril

Návštěva bez ohlasu

Na náměstí si přišly prezidenta poslechnout asi čtyři stovky lidí, ale podle Mladé fronty Dnes jej nadšené přivítání nečekalo. List své tvrzení dokládá tím, že téma hovoru prezidenta nastolili muži s nápisy „Stop Zemanovi“ a „Stop totalitě.“

Prezidentská ochranka prý také musela „čistit nápis z plakátu, který se nelichotivě vyjadřoval o vztahu Zemana k alkoholu.“

Diskuse prezidenta s krajskými zastupiteli zase prý začala trapným tichem, kdy se žádný ze zastupitelů prezidenta na nic neptal. Až později prý několik zastupitelů Miloše Zemana ze zdvořilosti oslovilo.

Joint se mnou nic neudělal!

Výjímečnou příležitost měli studenti zlínského Gymnázia Lesní čtvrť, kteří měli možnost hlavě státu klást osobně otázky, které je zajímají. Vedle běžných politických témat se ptali i na zajímavější oblasti.

Jednoho ze studentů také zajímalo, co si pan Zeman myslí o legalizaci konopí.
Pan prezident odpověděl takto: "Asi před čtyřiceti lety jsem od jedné známé dostal jednoho jointa. Řekla mi, abych si pustil dlouhohrající desku, protože tehdy ještě nebyla CD, a vychutnám si tu atmosféru. Já jsem to udělal, ale žádný příjemný pocit se nedostavil. Pokud jde o legalizaci marihuany, někteří odborníci se domnívají, že kouření marihuany může být předstupněm ke konzumaci tvrdých drog, jako je pervitin nebo heroin. Z toho důvodu jsem spíše proti legalizaci konopí. Toto však říkám z pozice laika, který se v problematice příliš neorientuje. Je mi známo, že jiní odborníci pozdější zneužívání tvrdých drog kuřáky marihuany neprokázali. Takže jedni tvrdí to a jiní zase ono."

Co je více nebezpečné – alkohol nebo konopí?

Podle dosavadních výzkumů nebylo nikdy potvrzeno, že by konopí mělo být tzv. vstupní drogou. Studie publikovaná ve vydání odborného časopisu Journal of School Health potvrzuje platnost teorie vstupní brány do světa tvrdých drog, pokud jde o některé uživatele, avšak jako nejnebezpečnější vstupní droga z ní nevychází zakázaná marihuana, nýbrž legální alkohol.

Spoluautor studie Adam E. Barry z Floridské univerzity na základě výsledků uvádí, že čím později se mladý člověk dostane k alkoholu, tím později začne zneužívat další drogy, a to jak legální (například tabák), tak i nelegální (například marihuanu). Rozhodně ale není možné tvrdit, že užívání marihuany je primárním indikátorem následného vstupu do světa tvrdých drog.

Máme rádi alkohol…

Samozřejmě je legitimní tvrdit, že alkohol je všeobecně dostupnější, a proto mladí logicky začínají s touto drogou. Na druhou stranu právě jeho legální status a společenská popularita vedou k tomu, že je zcela mylně považován za méně škodlivou látku.

U mladistvých, kteří konzumují alkohol, se projevují silnější tendence k dalšímu zneužívání jak legálních, tak nelegálních drog.

Proto je na čase položit důležitou otázku ohledně toho, co je tedy vlastně škodlivější a zda-li není problematika závislosti a nebezpečí užívání alkoholu poněkud podceňována, nebo dokonce pravda o něm zkreslována.

Pan prezident Miloš Zeman má, vzhledem k jeho pověsti o náklonnosti k alkoholu, názor asi jasný. Možná proto, že sám nemá mnoho zkušeností a informací v této problematice.

Pokud chcete mít jasno a zajímá Vás více o konopí, čtěte ZDE.
ONLINE ESHOP ZelenaZeme.cz

FACEBOOK Zelená Země - podpořte rozvoj konopí a staňte se fanoušky

Zdroj: legalizace.cz, rawstory.com, krajskelisty.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře